Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Řím

Reed se posunul na Masters do čela pořadí, cutem prošel i Woods

S náročnými podmínkami druhého hracího dne majoru Masters se nejlépe vypořádal americký golfista Patrick Reed, který se tak dostal v polovině turnaje v Augustě do vedení se skóre -9. Cutem prošel i bývalý první hráč světa Tiger Woods, ale na vedoucího Reeda má manko třinácti ran, a okupuje až čtyřicátou příčku. Přímý přenos třetího dne Masters sledujte na ČT sport a na webu ctsport.cz od 21 hodin.

Patrick Reed
zdroj: Reuters autor: LUCY NICHOLSON

Reed, který útočí na svůj první titul z majoru, vede o dvě rány před Australanem Marcem Leishmanem, třetí Henrik Stenson ze Švédska ztrácí tři rány. Na děleném čtvrtém místě jsou se čtyřmi ranami pod par společně Severní Ir Rory McIlroy a Američan Jordan Spieth, který turnaj vedl po prvním kole.

V pátek měl Reed tři vlny po třech birdie v řadě, kterými kompenzoval tři bogey. "Mám pocit, že míč kontroluju a posílám, kam potřebuju. Disciplinovaně jsem se první dva dny držel stanoveného herního plánu, díky čemuž můžu útočit na těžké pozice jamek a nechybovat," řekl sedmadvacetiletý rodák ze San Antonia.

Vítěz pěti turnajů na okruhu PGA Reed byl dosud na majorech nejlépe druhý loni na PGA Championship. "Musíte věřit, že jste schopen vyhrát major, jinak tady nemusíte být. A já věřím, že s mou hrou jsem schopen majory vyhrávat," řekl.

Je nám líto, video expirovalo.
Na turnaji Masters vede Reed, cutem prošel i Woods

Čtyřnásobný vítěz Masters Woods patřil při návratu do Augusty po zranění mezi favority, ale i druhý den spíš bojoval o pary. V pátečních větrných podmínkách utopil jeden míč a zahrál jen dvě birdie. "Z týčka jsem hrál dobře, ale tragicky železy. Nekontroloval jsem vzdálenost, tvarování ran ani rotaci," řekl Woods.

S turnajem se rozloučil Španěl Sergio García, který se o postup připravil už první den. Stal se tak desátým obhájcem titulu v historii, který neprošel cutem. O víkendu už nebude hrát z bývalých vítězů ani Angličan Danny Willett.

Masters, golfový turnaj kategorie major v Augustě (dotace 11 milionů dolarů, par 72) - po 2. kole:

1. Reed (USA) 135 (69+66), 2. Leishman (Austr.) 137 (70+67), 3. Stenson (Švéd.) 139 (69+70), 4. Spieth (USA) 140 (66+74) a McIlroy (Sev. Ir.) 140 (69+71), 6. Thomas 141 (74+67) a D. Johnson (oba USA) 141 (73+68).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy