Následuje
MM ČR 2020

První turnaj golfového FedEx Cupu vyhrál Australan Scott

Jersey City - První turnaj ze čtyřdílné finálové série golfové PGA Tour FedEx Cup vyhrál Australan Adam Scott. Letošní vítěz Masters triumfoval v Jersey City u New Yorku s náskokem jedné rány před čtveřicí soupeřů, mezi nimi světovou jedničkou Tigerem Woodsem.

Adam Scott
zdroj: AP autor: John Minchillo

Třiatřicetiletý Scott přitom neměl turnaj The Barclays rozehraný ideálně. Po třetím kole ztrácel na čelo šest úderů, ale nedělních osmnáct jamek se mu vydařilo. Zahrál je na 66 ran a poté na tréninkovém hřišti na obří obrazovce hodinu a půl sledoval, jak odpadá jeden jeho soupeř za druhým.

"Myslel jsem si, že můžu být rád, že mám vůbec nějakou šanci. Zahrál jsem dobré kolo, ale nemyslel jsem si, že to bude stačit. Ale nakonec jsem měl štěstí na své straně," uvedl Scott po desátém vítězství v kariéře, za něž inkasoval 1,44 milionu dolarů z celkové osmimilionové dotace.

O druhé místo se s výsledkem 274 podělili Kanaďan Graham DeLaet, anglický vítěz US Open Justin Rose a Američané Woods a Gary Woodland. Čtrnáctinásobného vítěze turnajů kategorie major Woodse sužovaly v posledním kole potíže se zády, za něž pravděpodobně mohla měkká hotelová postel.

Druhý turnaj play-off FedEx Cup je pro 100 nejlepších mužů žebříčku na programu tento týden v Bostonu. Do třetího turnaje v Lake Forest se kvalifikuje 70 hráčů a ve finále v Atlantě bude bojovat o bonus deset milionů dolarů nejlepších třicet golfistů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy