58. Rally Šumava Klatovy

Poslední jamkou k vítězství. V Dauhá se radoval Rozner

Francouzský golfista Antoine Rozner zvítězil na turnaji European Tour v Dauhá. Při svém 29. startu v elitní soutěži si trofej zajistil více než 20 metrů dlouhým patem na poslední jamce. Pro Roznera jde o druhý titul, poprvé ovládnul v prosinci mítink v Dubaji.

Ilustrační fotografie
zdroj: ČTK/AP/A Charlie Riedel

"Neskutečné. Ani v těch nejdivočejších snech jsem si něco takového nedokázal představit. Byl to asi nejlepší pat v mé kariéře. Úžasné," rozplýval se Rozner, který má ve sbírce i předloňské vítězství na turnaji Challenge Tour na Zbraslavi.

Osmadvacetiletý golfista vyhrál Qatar Masters o jednu ránu před trojicí nejbližších soupeřů. Do turnaje vstupoval jako 99. hráč světového žebříčku, díky vítězství se posune zhruba o 40 míst. Výrazně vylepšené umístění ho opravňuje k účasti na World Golf Championship v Austinu za dva týdny, takže se může těšit na premiérový start na PGA Tour.

Golfový turnaj Qatar Masters série European Tour v Dauhá (par 71, dotace 1,5 milionu dolarů):

1. Rozner (Fr.) 276 (69+72+68+67), 2. Bhullar (Indie) 277 (67+73+68+69), Fichardt (JAR) 277 (68+68+70+71), Migliozzi (It.) 277 (71+67+74+65), 5. Donaldson (Wales) 279 (68+68+73+70), McEvoy (Angl.) 279 (65+73+73+68).