Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Můj fotbal

Paratore si připsal tři kola bez chyby a ovládl British Masters

British Masters v Newcastlu vyhrál Ital Renato Paratore a získal tak druhý titul na European Tour. Až na deváté jamce závěrečného čtvrtého kola golfového turnaje zahrál první bogey v soutěži. Další přidal na jedenácté, přesto první příčku s přehledem udržel. Druhého Dána Rasmuse Höjgaarda porazil o tři rány.

Renato Paratore
zdroj: ČTK/AP

Paratore promarnil šanci stát se prvním vítězem turnaje European Tour, který se vyvaroval jediné chyby, od roku 1995. Tehdy to dokázal Švéd Jesper Parnevik na Scandinavian Masters.

Třiadvacetiletý italský golfista zakončil soutěž s celkovým skóre 18 úderů pod par a navázal na tři roky starý triumf na Scandinavian Masters.

"Úžasný pocit. Nebylo to dneska jednoduché. Hrál jsem fakt slušně. Po té dlouhé pauze jsem to nečekal," řekl Paratore, druhý italský vítěz British Masters po Baldovinu Dassuovi, kterému se povedlo vyhrát před 44 lety.

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru se European Tour rozběhla bez diváků. Absenci jejich potlesku vynahradili vítězi jeho soupeři, kteří mu při odchodu ze hřiště udělali zvednutými holemi uličku slávy. Organizátoři mu navíc pohotově zařídili videohovor s matkou.

"Od kamarádů z Tour to bylo vážně senzační a vidět mámu bylo překvapení. Udělalo mi to velkou radost," uvedl Paratore.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy