Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
99. Velká jarní cena a 71. Velká květnová cena

Panování Spilkové pokračuje, anketu Golfista roku vyhrála už pošesté v řadě

Klára Spilková je znovu královnou ankety Golfista roku. Česká hráčka ovládla v šestileté historii ocenění vždy jak absolutní pořadí, tak i hodnocení profesionálek. Mezi muži byl na slavnostním večeru na pražském Žofíně za nejlepšího profesionála uplynulého roku vyhlášen Ondřej Lieser.

Klára Spilková
zdroj: golfistaroku.cz

Pětadvacetiletá Spilková v minulé sezoně hrála jako první Češka americkou LPGA. Kartu obhájila v kvalifikační škole a druhou sezonu začne příští týden v Boca Ratonu.

"Věřím, že začátek sezony bude dobrej, ne-li skvělej," říkala v prosinci, kdy převzala cenu pro nejlepší profesionálku v anketě České golfové federace (ČGF).

Lieserovi se loni dařilo na Pro Golf Tour, na které byl celkově pátý, a pro letošek si uhrál kartu na Challenge Tour. Ovládl finále domácí Czech PGA Tour a je nejlepším českým golfistou ve světovém žebříčku, v kterém mu patří 514. místo.

Mezi amatéry vyhráli anketu sedmnáctiletý Filip Ráža a jako v anketě ČGF Sára Kousková. Cenu sportovních novinářů si odnesl Šimon Zach.

Podle pořadatele ankety jsou základem nominací oficiální žebříčky České golfové federace, výsledky na české profesionální PGA a žebříček Golf Digest C&S Order of Merit zahrnující kompletní výsledky hráčů na domácích i zahraničních turnajích. Do ankety přispívají také hráči, kluby, trenéři a hlasy fanoušků.

Je nám líto, video expirovalo.
Spilková pošesté ovládla anketu Golfista roku
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy