Lyžování ČR 2024

Nordqvistová opanovala British Open a slaví třetí titul z majoru

Golfistka Anna Nordqvistová vyhrála turnaj British Open a v kategorii major získala třetí triumf v kariéře. Švédka o jedinou ránu předčila na hřišti v Carnoustie svou krajanku Magdalene Sagströmovou, Angličanku Georgie Hallovou a Američanku Lizette Salasovou.

Anna Nordqvistová s trofejí pro vítězku British Open
zdroj: ČTK/AP autor: Scott Heppell

Čtyřiatřicetiletá Nordqvistová se do čela pořadí posunula po třetím kole a dnes ho výkonem 69 ran udržela. Na majorech navázala na čtyři roky starý triumf z Evian Championship a vítězství LPGA Championship z roku 2009.

Na největší vítězství v kariéře naopak nedosáhla Dánka Nanna Körstzová Madsenová, která se po sobotě dělila s Nordqvistovou o vedení. Dnes na osmnácté jamce skončila v bunkeru a zaznamenala double bogey. Nakonec se musela spokojit s pátou příčkou.

Nedařilo se ani olympijské vítězce a světové jedničce Nelly Kordové. Dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy reprezentující USA dnes zahrála 72 úderů a v konečném pořadí obsadila třináctou příčku.

Ženský golfový turnaj kategorie major British Open v Carnoustie (dotace 4,5 milionu, par 72):

1. Nordqvistová (Švéd.) 276 (71+71+65+69), 2. Hallová (Angl.) 277 (68+69+73+67), Sagströmová (Švéd.) 277 (67+73+69+68) a Salasová (USA) 277 (69+69+70+69), 5. Leeová (Austr.) 278 (71+69+72+66) a Körstzová Madsenová (Dán.) 278 (70+69+68+71).