Nelly Kordová obhájila vítězství v Belleair a znovu je golfovou jedničkou

Nelly Kordová obhájila loňské prvenství na golfovém turnaji v Belleair na Floridě. Olympijská vítězka z Tokia je po zisku osmého titulu na okruhu LPGA opět světovou jedničkou. Pro americkou hráčku českého původu to byl první triumf od jarních problémů s krevní sraženinou v paži, se kterou musela na operaci. Naposledy vyhrála loni právě v Belleair.

Nelly Kordová po zdravotní pauze získala v Belleair první letošní titul

Dcera bývalého českého tenistky Petra Kordy v neděli zahrála své nejlepší kolo v soutěži na 64 ran, šest pod par, a zvítězila o jeden úder před krajankou Lexi Thompsonovou. Výhrou vydělala 300 000 dolarů (sedm milionů korun).

"Upřímně, byl to dost náročný rok. Samé nahoru a dolů. V Arkansasu a Dallasu jsem neprošla cutem, ale nesložila jsem zbraně, tvrdě jsem makala během pár týdnů volna a vrátit se takhle je vážně skvělé," uvedla čtyřiadvacetiletá Kordová, které neuškodilo ani bogey na poslední jamce.

Turnaj byl zkrácen na tři kola poté, co se ve čtvrtek nemohlo hrát kvůli tropické bouři.