Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Nejlepší den Spilkové na LPGA. Na turnaji v Boca Raton se posunula na 13. místo

Česká golfistka roku Klára Spilková zaznamenala v druhém dni turnaje v Boca Raton na Floridě výrazný posun. Povedlo se jí hřiště obejít s výsledkem čtyři rány pod par, což ji vyneslo na průběžné dělené 13. místo. Dosud nejlepší výsledek na turnaji nejvyšší série zaznamenala při své loňské premiéře na Havaji, kde byla 32.

Klára Spilková
zdroj: ČTK/ZUMA

Spilková na turnaji Gainbridge vstupuje do druhé sezony na LPGA. V pátečním druhém kole zapsala pět birdie, dvě na první a tři v řadě na druhé devítce. Udělala jen jedno bogey a výsledkovou listinou se oproti 1. kolu posunula o čtrnáct míst.

"Jsem moc spokojená. Bylo to asi nejlepší kolo na LPGA. Chtěla jsem udělat jako základ cut, ale byla jsem uvolněná, dávala solidní rány a věřila si na paty. Bogey na čtrnáctce mě sice trochu znervóznilo, ale po následných třech birdiech to ze mě spadlo," okomentovala průběh kola Spilková.

Na třináctém místě je Spilková například ve společnosti třetí hráčky světa Nelly Kordové z USA a osmičky Brooke Hendersonové z Kanady. Loni byla Spilková při premiéře na elitním okruhu LPGA nejlépe 32. na Havaji.

Po dvou dnech je v čele Švédka Madelene Sagströmová s deseti ranami pod par. Po prvním kole vedoucí starší dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy Jessica zahrála druhý den ránu nad par a se skóre -5 klesla na osmé místo.

 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy