Následuje
SP Česko

Návrat krále Tigera? Woods v Orlandu vede a sahá po golfovém trůnu

Bay Hill (USA) - Americký golfista Tiger Woods má blízko k návratu na světový trůn. Po třetím kole turnaje Arnold Palmer Invitational v Orlandu se dostal na první místo, a když vedení v závěrečném dni udrží, stane se po dvou a půl letech opět světovou jedničkou. Útok na golfový trůn ale musel odložit na pondělí, na kdy pořadatelé přeložili závěrečné kolo kvůli bouřce a přívalům deště. Woodse zastavilo počasí po druhé jamce při jeho vedení o tři rány před čtveřicí pronásledovatelů. Přímý přenos pondělního rozuzlení sledujte na našem webu od 15:00.

Tiger Woods
zdroj: ČTK/AP autor: Phelan M. Ebenhack

Z čela žebříčku by Woods v případě vítězství sesadil Roryho McIlroye ze Severního Irska, který je první od loňského srpna, ale letos se trápí. Woods potvrzuje, že se mu na hřišti Bay Hill daří a útočí zde již na osmé vítězství v kariéře. Díky sobotnímu výkonu šest ran pod par se vyhoupl do čela s náskokem dvou úderů na krajany Johna Huha a Rickieho Fowlera a Angličana Justina Rose. V letošní sezoně může Woods vyhrát už třetí turnaj.

"Jen proto, že jsem tady už vyhrál, nemám vítězství jisté," prohlásil před vyvrcholením turnaje s dotací 6,2 milionu dolarů. "Podmínky se pokaždé liší, hraje se jinak. Ale samozřejmě mám k vítězství blízko a měl bych to v neděli nějak zvládnout," řekl vítěz 14 turnajů major.

Světovou jedničkou byl sedmatřicetiletý Američan naposledy 30. října 2010, pak ho vystřídal Angličan Lee Westwood. Woods tehdy přišel o trůn po rekordních 281 týdnech v řadě, jedničkou byl dohromady téměř dvanáct let (623 týdnů).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy