Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Napoleaová dosáhla v Saúdské Arábii na životní výsledek

Golfistka Kristýna Napoleaová vybojovala na turnaji nejvyšší evropské série Ladies European Tour v Saúdské Arábii druhé místo. Na lepší výsledek z českých hráček dosáhla jen Klára Spilková, která před pěti lety v Rabatu zvítězila. V Royal Greens poblíž Džiddy zvítězila Angličanka Georgia Hallová.

Je nám líto, video expirovalo.
Golfista Napoleová uhrála životní výsledek

Pětadvacetiletá Napoleaová zakončila turnaj v klubu Royal Greens poblíž Džiddy s bilancí 6 ran pod par. O druhé místo se podělila se Švédkou Johannou Gustavssonovou. S náskokem pěti úderů zvítězila Angličanka Georgia Hallová, šampionka British Open z roku 2018.

"Je to jako sen. Nečekala jsem už to, že se dostanu do startovního pole, a co se stalo tento týden, je jako pohádka," řekla na webu LET Napoleanová, bývalá fotbalistka, jež začala s golfem teprve v létě roku 2016. "Byl to naprosto neskutečný týden. Každý chce vyhrát a doufám, že jednou a třeba brzy se to podaří i mně," dodala.

Napoleaová startovala v Saúdské Arábii na divokou kartu a po polovině turnaje dokonce společně s Hallovou vedla. Na první místo jí pomohlo skvělé druhé kolo odehrané na 66 úderů, tedy šest pod par. V sobotu se české golfistce dařilo o poznání hůře, zahrála 74 ran a klesla na třetí pozici. V dnešním finále zahrála pelhřimovská rodačka výsledek -2 a udržela se v nejlepší trojici.

Druhým místem Napoleaová výrazně vylepšila své dosavadní maximum na LET, jímž bylo 34. místo z loňského turnaje v Dubaji. Za životní výsledek dostala téměř 68 tisíc dolarů z celkové milionové dotace.

Další dvě Češky Tereza Melecká a Šideri Váňová po nepovedených prvních dvou dnech do víkendových kol neprošly.

V příštím týdnu jsou Melecká a Napoleaová přihlášeny na turnaj LET v Jihoafrické republice. "V pondělí ráno se přesunu do Dubaje a ještě týž den přeletím do Jižní Afriky, kam se už moc těším, protože tam je skvělá komunita a mám to tam moc ráda. A pak se snad po třech měsících dostanu domů. Potrénuju a doufám, že poté mi vyjdou dva dubnové starty v Austrálii," nastínila na webu České golfové federace Napoleaová program dalších týdnů.

Golfový turnaj žen Saudi Ladies International evropského okruhu LET v Saúdské Arábii (dotace milion dolarů, par 72):

1. Hallová (Angl.) 277 (69+69+68+71), 2. Napoleaová (ČR) 282 (72+66+74+70) a Gustavssonová (Švéd.) 282 (71+74+67+70), ...98. Melecká 158 (81+77), 106. Váňová (obě ČR) 160 (78+82) neprošly cutem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články