Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Napoleaová: Domácí turnaj neberu jako tlak. Po výhře v Německu jsem uvolněnější

Je nám líto, video expirovalo.
Napoleaová: Všichni mi gratulují, ale ke mně to ještě nedojelo

"Domácí turnaj neberu jako tlak. Naopak mám pocit, že jsem po výhře v Německu uvolněnější. Minulý týden to fungovalo," uvedla Napoleaová.

"Doufám, že nás přijde podpořit co nejvíce diváků. Bylo by pěkné tu vlnu využít. Jana (Melichová) obhajuje titul, takže bude sranda. Nechci si ale dávat ultimáta. Jak to přijde, tak to bude," doplnila.

Napoleaová ovládla minulý týden turnaj Ladies European Tour jako třetí Češka v historii. Navázala na loňské triumfy Melichové z Berouna a Kláry Davidson Spilkové z Irish Open. Davidson Spilková uspěla také v roce 2017 v Rabatu.

"Řadím to na úplný vrchol. I když jsem vyhrála pár titulů ve fotbale a byla to kolektivní radost, tak tohle je něco nového," líčila Napoleaová.

"Bavila jsem se o tom s Janou Melichovou a chci se zeptat i Sáry (Kouskové) nebo Kláry (Davidson Spilkové), jak to mají ony. Já po tom zavěšeném patu cítila asi třicet vteřin neuvěřitelnou euforii a od té doby je to takové neutrální. Všichni okolo mi gratulují, ale asi to ke mně ještě nedojelo," uvedla s úsměvem hráčka, která se v letošním žebříčku LET Race to Costa del Sol posunula na 19. místo.

German Masters vyhrála po rozstřelu, v němž předčila Angličanku Caru Gainerovou. Do té doby se prezentovala výbornou obrannou hrou.

"V play-off jsem si ale řekla, že do toho dám vše, a buď vyhraju, nebo prohraju. Nechtěla jsem hrát hybrida a na obranu. Řekli jsme si, že do toho půjdeme útočně, caddy souhlasil a nakonec jsme to dotáhli do konce," řekla Napoleaová.

V rozstřelu jí pomohly i zkušenosti z fotbalu, kde čelila jiné psychicky náročné disciplíně – penaltám. "Ta disciplína ze Sparty, co jsme měly, ať už od paní Haňákové či ostatních trenérů, mi určitě pomohla. Měla jsem ale také štěstí, že jsem se obklopila správnými lidmi, kteří mě dotáhli až sem."

Životní triumf oslavila doma s rodiči, připila si ale jen dětským šampaňským. "Ráno jsem se už připravovala na domácím hřišti Panorama Golf Kácov, kde se pořádal Amundi turnaj druhé nižší evropské série. V osm jsem už potřebovala ladit železa a vypilovat to, abych se cítila dobře i na tomto turnaji. Uvidíme, jaké to bude," řekla Napoleaová.

Letošní výsledky ji těší o to více, že si musela dát nedávno od golfu pauzu. Léčila se s ulcerózní kolitidou.

"Bohužel jsem musela dva měsíce úplně vynechat a byla deset dní na jipce v Pelhřimově, kde mě dali dohromady. Teď už se snažím dostat do normálu. Věřím, že mě spravili správně," uvedla.

Vítězství jí dodalo jistotu do dalšího období. "Jsem klidnější. Vím, že mám práci na další dva roky a nemusím se stresovat, kam pojedu nebo ne. Najednou řeším, jestli budu hrát major a jaký major. Je to neuvěřitelný pocit," dodala Napoleaová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články