Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Na předehře k Masters bylo k vidění rekordních devět es

Augusta (USA) – Golfové Masters slibuje skvělou podívanou. Velkou reklamou na výjimečný golf byla i tradiční předturnajová exhibice. Na tříparových jamkách padlo rekordních devět es. Jedno tzv. hole-in-one v Augustě ve středu trefil rovněž osmdesátiletý Jihoafričan Gary Player. Vyhrál Jimmy Walker, rovněž autor jednoho hole-in-one. Otázkou je, jestli se radoval. Žádný vítěz exhibice nikdy následně v tomtéž roce Masters neovládl. Přímý přenos úvodního dne sledujte na našem webu od 21:00, od 23:20 i na ČT sport.

Gary Player se raduje z hole-in-one
zdroj: ČTK/ZUMA

Černý rytíř, jak se Playerovi přezdívá, po úspěšném zásahu na sedmičce vykopl nohu do výšky a políbil svá dvě vnoučata. "To je moje jednatřicáté v kariéře," prozradil poté Player Tomu Watsonovi, s kterým exhibiční klání absolvoval.

První ranou do jamky zakončil svůj den Webb Simpson. "Je vždy malým snem dát eso na poslední jamce," řekl. Justin Thomas s Rickiem Fowlerem trefili hole-in-one po sobě na stejné jamce. Počet devíti es překonal dosavadní rekord o čtyři.

Soutěž na tříparových jamkách, nazvaná Par-3 contest, se na prvním majoru sezony Masters koná od roku 1960. Panuje při ní uvolněná atmosféra a hráče většinou doprovází jejich rodinní příslušníci. Dobrá nálada panovala i tentokrát.

První hráč světa Jasonn Day popoháněl po hřišti svého syna Dashe. Angličan Justin Rose si fotil selfie se svými dětmi Leem a Charlottou a malý Caleb Watson, syn dvojnásobného držitele zeleného saka Bubby Watsona, nesl jednu z holí svého otce a cestou na poslední devátý green si nadšeně plácal s davy fanoušků.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy