Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Na Karlštejn se vrací vrcholový golf po 22 letech, možná přijedou i sestry Kordovy

Až osmnáct domácích golfistek by se mohlo na konci prázdnin v srpnu představit pří návratu Ladies European Tour (LET) do Česka. Turnaj Czech Ladies Open, který je zároveň součástí nižšího okruhu LET Access Series, se uskuteční na Karlštejně. Pořadatelé lákají i sestry Nelly a Jessicu Kordovy, které v klubu trénovaly a Nelly se zde stala šampionkou na rány.

Nelly Kordová
zdroj: twitter.com/Nelly Korda

Turnaj okruhu LET se v Česku naposledy konal v roce 2016 na Dýšině u Plzně, kde se uskutečnily čtyři ročníky. Dvakrát se předtím hrálo na Albatrossu.

Akci s dotací 120 tisíc eur (tři miliony korun), z které vítězka získá přes 19 tisíc eur, si zahraje 50 hráček z LET a stejný počet z nižší série. Celkově bude startovní pole čítat 138 golfistek. "Pro české profesionálky a amatérky máme připraveno až osmnáct karet," řekl promotér turnaje Luboš Koželuh.

Obě jeho dcery hrají golf. Starší Eva je profesionálkou a mimo jiné dělala caddie Kláře Spilkové na olympiádě v Riu de Janeiro 2016. Tereza Koželuhová patří mezi nadějné amatérky.

Jedna z karet je případně připravena i pro českou jedničku. Spilková ale prvním rokem bojuje na LPGA a o její účasti bude jasno až před turnajem. Zároveň s Czech Ladies Open se bude hrát i turnaj LPGA v Kanadě. Zájem je o rovněž dcery někdejšího tenisty Petra Kordy.

Světová špička se před Karlštejnem sjede na Britské ostrovy a tři týdny po českém turnaji je ve Skotsku Solheim Cup, obdoba Ryder Cupu. Proto oslovili s pozvánkami Evropanky působící na LPGA, třeba světovou dvanáctku Španělku Carlotu Cigandaovou či Němku Sandru Galovou.

Ze současné evropské špičky by mohla přijet aktuální jednička pořadí LET Španělka Nuria Iturriozová, objevit by se měla Skotka Carly Boothová. Rozpočet turnaje chce Koželuh udržet do deseti milionů korun. Na Karlštejně se vrcholný golfový podnik objeví po 22 letech. V roce 1997 zde v rámci European Tour kraloval Němec Bernhard Langer.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy