Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Na Czech Masters kralují Pieters s Wintherem, z Čechů si zahraje o víkendu jen Mrůzek

Vysoký Újezd (Berounsko) - Podobně jako v loňském roce se Filipu Mrůzkovi podařilo dostat přes cut a postoupit do víkendových bojů turnaje D+D Real Czech Masters, přičemž s prozatimním výsledkem -1 drží dělenou třicátou třetí pozici. Žádný z dalších deseti domácích hráčů ve startovním poli třetího ročníku na Albatrossu už neuspěl. Po dvou kolech se o vedení dělí se skóre -10 obhájce titulu Belgičan Thomas Pieters a Dán Jeff Winther.

Filip Mrůzek v druhém kole D+D Real Czech Masters 2016
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Ve vedení je Pieters s Dánem Wintherem

Turnaj D+D Real Czech Masters elitní série European Tour má za sebou druhé kolo. Po pátku se pole rozdělilo cutem a do víkendu tak postoupilo 84 hráčů, včetně několika favoritů. Nejlépe si vede loňský vítěz a čtvrtý hráč z turnaje z Ria, Belgičan Thomas Pieters, který v pátek vyrovnal svůj výsledek ze čtvrtku.

Se skóre -10 se o první místo dělí s Dánem Jeffem Wintherem, který zahrál nejlepší kolo dne, šest ran pod normu hřiště, když k jednomu eaglu a pěti birdie přidal jen jedno záváhání na osmičce. Bývalý první hráč světa Angličan Lee Westwood je s výsledkem -2 na děleném 25. místě. Další účastník olympijského turnaje, Jihoafričan Jaco Van Zyl, půjde do víkendu  s výsledkem -1.

Skvělou druhou ránu předvedl z roughu na osmáctce Skot Marc Warren. Nejen díky ní se po pátečním výsledku -4 dostal na dělené deváté místo.

Dál jde po skvělém výkonu Čech Mrůzek

Mrůzek zahrál ve čtvrtek 73 ran, v druhém kole se zlepšil na 70, což znamená celkově výsledek -1 a dělené 33. místo. "Udělal jsem cut na European Tour druhý rok po sobě, což je skvělé," radoval se Mrůzek, který šel první dvě kola s americkou hvězdou Johnem Dalym, který je celkově o ránu lepší na děleném 19. místě. "Byl to ohromný zážitek. Je to sympaťák, pohodář a pořád skvělý hráč," řekl Mrůzek.

Loni se Mrůzek a amatér Vítek Novák postarali o to, že český hráč prošel cutem na turnaji European Tour po dlouhých 21 letech. Čekání na další cut už trvalo "jen" rok. "Nejspíš jsme jako Češi konečně změnili myšlení, že nehrajeme proto, abychom uhráli par, protože ten většinou na cut nestačí. Nemáme ještě na to, abychom končili v elitní pětce nebo desítce, ale cut v klidu už dát můžeme," řekl Mrůzek.

O ránu nepostoupili do finálových kol Petr Gál, amatér Jiří Zuska, Jan Cafourek a Daniel Suchan. Všichni měli na děleném 85. místě skóre +2. Po prvním kole měl šanci na cut Aleš Kořínek, ale ve druhém zahrál +15 a propadl se na 153. místo.  Naopak cutem neprošel předloňský vítěz turnaje Jamie Donaldson z Walesu.

Zdroj
ČTK, European Tour [European Tour]

Hlavní zprávy