Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Morikawa výhrou v Bradentonu napodobil Woodse. Snad bude brzo v pořádku, popřál mu na dálku

Collin Morikawa vyhrál na okruhu PGA Tour úvodní turnaj prestižní série World Golf Championships v Bradentonu. Čtyřiadvacetiletý vítěz majoru PGA Championship triumfoval s náskokem tří ran před trojicí pronásledovatelů a stal se prvním hráčem po hvězdném Tigeru Woodsovi, který před 25. narozeninami dokázal získat tituly na majoru i elitní akci WGC.

Collin Morikawa
zdroj: AP autor: Phelan M. Ebenhack

Právě na Woodsovu počest nastoupila v neděli na Floridě řada hráčů v červeném tričku a černých kalhotách.

Tuto kombinaci totiž Woods, jenž se zotavuje po vážné autonehodě z minulého týdne, při finálových kolech obvykle nosí.

Morikawovi sice objednaný outfit nedorazil včas, i v modrém tričku ale předvedl výkon hodný patnáctinásobného vítěze majorů, kterého obdivuje.

Závěrečné kolo odehrál na tři rány pod par a nedal pronásledovatelům šanci. "Tiger pro mě hodně znamená. Doufejme, že bude brzy a úplně v pořádku," řekl v děkovné řeči dojatý Morikawa.

"Myslím, že neříkáme 'děkuji' dost často. Takže chci Tigerovi poděkovat. Někdy ztrácíme lidi až příliš brzy. Kobeho (Bryanta). Já jsem před měsícem přišel o dědečka... Takže díky všem, pánové," dodal.

O druhé místo se v Bradentonu, který turnaj převzal vzhledem ke koronavirovým omezením od mexických pořadatelů, podělili další Američané Brooks Koepka s Billym Horschelem a Nor Viktor Hovland.

Sérii WGC tvoří čtyři štědře dotované turnaje a co do prestiže se řadí hned na druhé místo za majory. Další díl bude v březnu hostit Austin.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy