Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Mladíček Klein se ve třinácti letech dostal do čela golfového Czech Open

Třináctiletý Louis Klein pokračuje v úspěšném tažení golfovým Czech Open. Po třech dnech se v Berouně dělí o první místo s o pět let starším Davidem Tomim. Kolo před koncem dvojice hájí se skóre třinácti úderů pod par náskok dvou ran na třetího Maďara Bence Bertényiho.

Golfista Louis Klein
zdroj: Facebook Česká golfová federace

Klein dnes zahrál 64 ran a po svém nejlepším kole v turnaji poskočil z osmého místa do čela. "Zase to bylo o trochu lepší. Vylepšil jsem především hru do greenu a puttoval jsem zase o kousek lépe než včera. Moc greenů jsem dneska neminul," uvedl Klein v tiskové zprávě.

Na 18. jamce poslal druhou ranou míček do vody, ale nakonec ji zvládl v paru. "Nikdy nehraju na jistotu, rád pořád útočím. Zahrál jsem ale asi až moc čistou ránu, která byla o patnáct dvacet metrů delší než normálně a přeletěla až do vody. Ale i tak jsem spokojený," řekl český talent.

Stejně jako Tomi se příští týden představí na turnaji elitního evropského okruhu Czech Masters na hřišti Albatross ve Vysokém Újezdu. Osmnáctiletý amatér si připsal 68 ran, o šest více než v pátek, ale vedení udržel. "Hrál jsem sice o poznání hůř než včera, ale klidnou hlavou jsem všechno zvládl. Zahrát čtyři pod není ani trochu špatné. Zvlášť v tom vedru," řekl Tomi.

Nejlepší z českých profesionálů v turnaji s dotací 600.000 korun Lukáš Tintěra je šestý se skóre -10.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články