Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Hokejka

Mickelson i Woods na úvod US Open ztratili

Pebble Beach - Po úvodním hracím dnu 110. ročníku golfového US Open jsou předpoklady o kralování favoritů naruby. V čele druhého ze čtyř major turnajů jsou Brit Paul Casey, Američan Shaun Micheel a Brendon de Jonge ze Zimbabwe, ve skupině šesti pronásledovatelů o ránu zpět figuruje i Alex Čejka. Největší favorité jsou daleko vzadu, Tiger Woods ztrácí pět ran, Phil Mickelson ještě o ránu víc. Ostrý vítr si na pobřeží v Pebble Beach s hráči pořádně zahrál. Pod normu hřiště se dostalo pouze deset golfistů, přičemž nejlepší trojice má výsledek -2. Jihoafričan navíc i díky tomu, že na 14. jamce zahrál eagle.

Těch nejlepších se drží i Čejka. Rodák z Mariánských Lázní hraje sice za Německo, ale pořadatelé turnaje usoudili, že hájí barvy České republiky a k jeho jménu přidali i českou vlajku, což je na PGA Tour jev nevídaný. Čeští hráči mají k nejprestižnější sérii světa stále daleko. 

Tři nejlepší hráči světového golfu Woods, Mickelson a Lee Westwood se v těžkých podmínkách trápili. Oba Američané si dokonce nepřipsali ani jedno birdie, což se Woodsovi stalo na major turnaji poprvé od roku 2003. Brit Westwood střídal skvělé okamžiky se slabšími. 

Obrovským překvapením je dělené čtvrté místo španělského mladíka Rafaela Cabrera-Bella, který je členem evropské série. Tak vysoko se golfista, který se ještě před necelými dvěma lety představil na nižší Challenge Tour na libereckém Ypsilonu, sám neviděl ani ve snu. A to i přesto, že v úvodu týdne musel trénovat s vypůjčenými holemi poté, co se jeho výstroj cestou z Madridu zatoulala.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy