Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
XTERRA - ME 2022 Prachatice

Mickelson a spol. žalují PGA Tour za sankce kvůli sérii LIV

Nová série LIV přinesla do golfu hodně peněz, ale také hodně problémů. Jedenáct golfistů v čele s vítězem šesti majorů Philem Mickelsonem podalo žalobu na PGA Tour. Požadují zrušení sankcí za přestup ke konkurenční sérii LIV.

Phil Mickelson
zdroj: ČTK/AP autor: Frank Franklin II

Nová série je financovaná Saúdskou Arábií a hráčům nabízí štědré odměny a volnější kalendář. Z PGA Tour už proto přetáhla několik hvězd, na což dosud dominantní okruh reagoval jejich vyloučením.

S tím potrestaní golfisté nesouhlasí a podali kvůli tomu na PGA žalobu. Vedle člena Síně slávy Mickelsona se na soud obrátili mimo jiné i vítěz předloňského US Open Bryson DeChambeau nebo Ian Poulter.

Je nám líto, video expirovalo.
Mickelson a spol. žalují PGA Tour

"V rámci pečlivého plánu na zničení konkurence PGA vyhrožuje doživotními tresty hráčům, kteří se zúčastní byť jen jediného turnaje na okruhu LIV," uvedli hráči v žalobě, ve které požadují zrušení sankcí a finanční odškodné.

Vedení PGA se proti tomu ohradilo. "Hráči, kteří jsou teď saúdskými zaměstnanci, opustili PGA Tour a teď se chtějí vrátit. Zatímco jejich soutěž se nehraje, tak si to snaží vynutit přes soudy," uvedl komisionář PGA Jay Monahan.

Vyzval také ostatní hráče, aby proti potrestaným golfistům veřejně vystoupili. "Tohle je vaše Tour, vybudovaná na základech společné práce, za kterou pak sklízíte odměny. Zdá se, že vaši bývalí kolegové na něco z toho zapomněli," dodal.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články