České ragby

Macková byla nejlepší amatérkou a na Karlštejně uzmula 12. místo, vyhrála Boothová

Famózní vstup do Czech Ladies Open sice v senzační triumf neproměnila, ale až do posledních ran udatně konkurovala profesionálním golfistkám. Česká amatérka Patricie Macková obsadila na turnaji, který byl součástí nejvyššího ženského evropského okruhu Ladies European Tour i nižšího LET Access Series, dvanáctou pozici. Z vítězství se na Karlštejně radovala Carly Boothová ze Skotska.

Patricie Macková
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

Osmnáctiletá Macková držela po prvním kole vedení, ale nakonec ztratila na Boothovou pět ran. V tříkolovém turnaji nicméně zahrála -4 a získala cenu pro nejlepší amatérku. "Moc si umístění vážím, jen mě mrzí bogey na závěr," uvedla letošní česká dorostenecká mistryně.

Její umístění předčila v sérii LET pouze Klára Spilková, jež má na kontě i jedno vítězství.

Členka karlštejnského klubu Macková potvrdila, že má hřiště dobře nahrané. "Moc bych si přála, aby se zde znovu hrálo i za rok," dodala směrem k promotérovi Luboši Koželuhovi, který jedná s vedením Ladies European Tour o pořádání turnaje i v roce 2020.

Cutem prošly do finále ještě tři české golfistky  amatérka Tereza Melecká obsadila 31. místo, profesionálka Kateřina Vlašínová 43. a další amatérka Jana Melichová doběhla na 54. příčce.

Macková: Dokázala jsem si, že se můžu měřit s profesionálkami

Sedmadvacetiletá Boothová zahrála devět pod par a vyhrála s náskokem jedné rány před kvartetem soupeřek. Mezi nimi byla i Finka Sanna Nuutinenová, která před třemi týdny ovládla měření sil na Konopišti a na Karlštejně potvrdila, že se jí v Čechách daří.

Boothová triumfovala na LET potřetí v kariéře a poprvé po sedmi letech. "Jsem moc šťastná," řekla a tvář jí zkropily slzy štěstí. "Popravdě jsem ale dobrý výsledek tento týden čekala, už minule jsem byla v desítce," připomněla deváté místo ze Scottish Open.

"Moc jsem se po letech do Česka těšila," uvedla Boothová, účastnice předchozích tuzemských turnajů okruhu LET na Albatrossu a na plzeňské Dýšině. "Jsem překvapená, je zde hodně talentovaných hráček. To je pro český golf jen dobře," ocenila vítězka tuzemskou enklávu.

Golfový turnaj žen Tipsport Czech Ladies Open okruhů LET a LET Access na Karlštejně (par 72, dotace 120 tisíc eur):

1. Boothová (Skot.) 207 (68+69+70), 2. Thompsonová 208 (69+71+68), Davisová (obě Angl.) 208 (68+70+70), Meyssonnierová (Fr.) 208 (68+70+70) a Nuutinenová (Fin.) 208 (67+70+71), 6. Cowanová (Něm.) 210 (69+70+71), ...12. am. Macková 212 (66+73+73), 31. am. Melecká 216 (74+70+72), 43. Vlašínová 217 (72+71+74), 54. am. Melichová 220 (70+76+74).