Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly

Lieser vyhrál libereckou exhibici a nastínil olympijské plány

Golfisté už vyhlížejí start domácích i mezinárodních turnajů. Dva naši nejlepší profesionálové Stanislav Matuš a Ondřej Lieser se na hřišti Ypsilonka u Liberce utkali o pomyslný titul české jedničky.

Je nám líto, video expirovalo.
Na green v Ypsilonce se znovu vrátil profesionální golf

Duel s dotací 150 tisíc korun se uskutečnil v době, kdy měla Ypsilonka hostit mezinárodní turnaj série Pro Golf Tour. Ten byl ale kvůli pandemii koronaviru zrušen. Oba hráči zažili příchuť soutěžního klání po dlouhém čtvrtroce.

"Už se těšíme, že vůbec můžeme někam vyrazit a hrát závodní kolo, to je pro nás důležité," přiznal Matuš, který se nejlepším domácím golfistou stal před dvěma lety. V loňském roce jej ale na trůně vystřídal Lieser.

"Příprava byla spíš v domácích podmínkách, v garáži se puttovalo, nějaká fyzička, ale jinak nic," připustil domácí šampion, který nakonec exhibici ovládl.

Nejvýše postavený český hráč ve světovém žebříčku dále zůstává ve hře o olympijský turnaj v Tokiu. Kvalifikace byla odsunuta na příští rok a Lieser do ní vstoupí se svou obvyklou strategií.

 "Neříkám, že to je priorita číslo jedna. Ale snažím se hrát takovou taktiku víc do risku, abych se umístil a nějaké ty body mohl získat," popsal svou taktiku Lieser.

Hlavní zprávy