Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Česko

Lieser se na Czech Masters dělí o třetí místo, vede Antcliff se Stensonem

Czech Masters za účasti rekordního počtu 16 českých golfistů odstartovalo. Na hřišti Albatross na Berounsku se daří zejména Ondřeji Lieserovi, který se po prvním dnu dělí o třetí pozici při skóre čtyř ran pod par. Vede dvojice Maverick Antcliff z Austrálie – Henrik Stenson ze Švédska, která je o jednu ránu lepší.

Ondřej Lieser na Czech Masters
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Naději projít cutem mají z českých hráčů i Michal Pospíšil, který je s ranou pod par na děleném 37. místě, a také v paru na děleném 54. místě Matyáš Zapletal a Filip Mrůzek, ten jako poslední domácí hráč prošel v roce 2016 na Czech Masters do víkendových kol.

Loňský celkový vítěz druhé evropské série Challenge Tour Lieser letos neprožívá nejlepší sezonu a ani úvod na Albatrossu nenapovídal zlepšení. Na první a druhé jamce zapsal bogey, ale poté se chytil. "Od čtyřky se to rozjelo, od té doby jsem hrál velmi dobrý golf. Byl jsem hlavně dobrý z 'týčka'," pochvaloval si Lieser odpaly. Přidal šest birdie a na osmnáctce si vyslechl potlesk fanoušků.

Je nám líto, video expirovalo.
Lieser odstartoval Czech Masters dobře

Kolo Lieser absolvoval v trojici se Stensonem, který má ve sbírce i triumf na British Open, a majitelem tří major titulů Irem Pádraigem Harringtonem. "Na začátku tam nějaké nervy byly, i když jsem byl nadšený, že hraju s dvěma legendami světového golfu. Navíc Henrik patří na vrchol mých oblíbených hráčů," řekl Lieser. Viděl tak i nejlepší ránu prvního kola - Švéd si na pětiparové devítce přihrál z dálky na eagle. Ve stejném složení půjdou i v pátek.

Pospíšil startoval z desítky a po třech jamkách měl nadějné skóre -2. Do konce kola zapsal dvě chyby a pod par se dostal díky birdie na jamce číslo šest. "Je to poprvé, co jsem se nevystřelil z turnaje hned po prvním kole. Z toho mám velkou radost," uvedl Pospíšil.

Skvěle začal kolo reprezentant Slovenska Rory Sabbatini. Stříbrný olympijský medailista z nedávného turnaje v Tokiu měl po pěti jamkách -4, ale den dokončil jako Pospíšil s ranou pod par.

Loni se Czech Masters, které se na Albatrossu koná od roku 2014, kvůli koronaviru nehrálo. Předloni zvítězil Belgičan Thomas Pieters, který tak navázal na triumf z roku 2015, ale tentokrát ve startovní listině chybí.

Golfový turnaj D+D Real Czech Masters série European Tour ve Vysokém Újezdu na Berounsku (par 72, dotace 1 milion eur) - po 1. kole:

1. Stenson (Švéd.) a Antcliff (Austr.) oba 67, 3. Lieser (ČR), Willett, Horsfield (oba Angl.), Peterson, Crocker (oba USA), Meronk (Pol.), Burmester (JAR), Höjgaard (Dán.) a Pulkkanen (Fin.) všichni 68, ...mj. 37. Pospíšil 71, 54. Mrůzek, Zapletal oba 72, 73. Cafourek 73, 82. am. Zuska, am Báča, Bareš, Kořínek všichni 74, 100. Brixi, Tintěra, Zach všichni 75, 108. Daněk, Matuš oba 76, 115. am. Jelínek 77, 123. am. Strýček (všichni ČR) 80.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy