Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Kouskové se na LET Acces Series daří, v Burgosu skončila druhá

Velmi dobrou formu potvrdila golfistka Sára Kousková. Na turnaji druhé nejvyšší evropské série v Burgosu obsadila druhou pozici. Po dvou vítězstvích a třetí příčce si na LET Access Series připsala počtvrté za sebou umístění na "bedně".

Sára Kousková
zdroj: Team SAKO autor: Tristan Jones

Třiadvacetiletá Kousková zvládla tříkolový turnaj se skóre 10 ran pod par. O šanci na čtvrtý letošní triumf přišla víceméně až na závěrečné jamce, na které zahrála triple bogey, zatímco vítězná Němka Verena Gimmyová birdie. Češka na ni ztratila tři údery a podělila se o druhou pozici se švýcarskou amatérkou Vanessou Knechtovou, jež po druhém kole vedla.

Kousková se pohybovala v čele celý turnaj, po prvním kole vedla a do závěrečného dne šla z druhého místa. Už od pátku ji sužovaly žaludeční problémy, kvůli nimž dokonce zvažovala odstoupení. "Skvělý první den jsem zakončila žaludečními problémy, které tady v Burgosu kosí nyní jak místní, tak nás. Spousta hráček musela kvůli tomu odstoupit, proto jsem byla ráda, že jsem pátek zvládla. Opravdu mi nebylo dobře a uvažovala jsem dokonce o tom, zda kolo budu schopná dohrát," uvedla Kousková.

"Finálové kolo už bylo trochu lepší, ale cítila jsem se stále hodně zesláblá, moc jsem toho za dva dny nesnědla. Snažila jsem se doplňovat energii, jak to jen šlo, ale moje tělo prostě bojovalo. Druhé místo proto beru všema deseti," pokračovala česká golfistka.

Na poslední jamce zahrála do vody a po návratu na odpaliště skončila v bunkeru. "Na konci jsem toho měla už opravdu plné zuby. Byla jsem ráda, že jsem byla schopná dohrát. I z toho zřejmě vyústila nepovedená poslední jamka, kde jsem skončila ve vodní překážce. Prostě jsem přes vodu už nedopálila."

Kousková, jež letos vyhrála turnaje v Málaze, švýcarském Puidoux a Jönköpingu, si sobotním výsledkem upevnila místo v čele celoročního žebříčku LETAS. Už dříve si zajistila kartu na příští ročník elitní Ladies European Tour a v pondělí si vylepší své maximum ve světovém žebříčku, v němž jí nyní patří 288. místo.

Další dvě Češky Sofie Hlinomazová a Šideri Váňová neprošly v Burgosu cutem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články