Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Valašská rally ValMez 2020

Koepka kráčí suverénně za obhajobou vítězství na PGA Championship, Woods dohrál

Za obhajobou v polovině turnaje PGA Championship suverénně míří Brooks Koepka, který má po dvou kolech dvanáct ran pod par a na nejbližší pronásledovatele v Bethpage náskok sedmi ran. Letošní vítěz Masters Tiger Woods neprošel cutem.

Brooks Koepka zatím zvládá cestu za obhajobou vítězství na PGA Championship suverénně
zdroj: ČTK/ZUMA

Koepkův výkon zůstal perfektní a obhájce znovu sahá po trofeji. V prvním kole zahrál skvělých 63 ran a ve druhém jen o dvě více. "Možná to zní divně, ale dneska to byl boj. Netrefoval jsem míč tak dobře, ale jsem vlastně spokojený: nehrál jsem nejlépe a byl schopen zahrát nízké skóre," řekl Koepka.

Jeho náskok sedmi ran před krajanem Jordanem Spiethem a Australanem Adamem Scottem je v půlce největším rozdílem na PGA Championship. Vítěz Masters z roku 2013 Scott nicméně věří, že se Koepka dá ještě dohnat. "Když v sobotu nebude hrát skvěle, může se náskok snížit a v neděli může hrát pod tlakem. Vím, že už vyhrál tři majory a hraje skvěle, ale všechno je možné," uvedl.

Je nám líto, video expirovalo.
Koepka hraje na PGA Championship skvěle

Na dělené čtvrté místo se posunul první hráč světa Dustin Johnson z USA, který ale za kamarádem Koepkou zaostává o osm ran. Stejně jako Woods neprošli cutem například Španělé Sergio García a Jon Rahm, Němec Martin Kaymer a Američané Patrick Reed či Bubba Watson.

Woodse trápilo špatné patování

Třiačtyřicetiletý Woods získal před měsícem v Augustě patnáctý major v kariéře a první po vleklých problémech se zády. Od té doby nehrál, což se nejspíše projevilo. V prvním kole špatně patoval a ve druhém chyboval při dlouhých ranách.

"Vychutnával jsem si, že jsem zase šampionem Masters, PGA přišlo rychle a bohužel jsem nehrál dobře," řekl Woods, který šel obě kola s Koepkou a za krajanem zaostal o sedmnáct ran. Od postupu ho nakonec dělila jedna rána.

"Udělal jsem příliš chyb. Měl jsem několik třípatů, nepřihrával si dobře a netrefil moc fairwayí," hodnotil Woods, čtyřnásobný vítěz a loni druhý na PGA Championship, který ale cutem turnaje neprošel potřetí z posledních čtyř startů.

Výsledky golfového turnaje PGA Championship

1. Koepka 128 (63+65), 2. Spieth (oba USA) 135 (69+66) a Scott (Austr.) 135 (71+64), 4. Berger 136 (70+66), D. Johnson 136 (69+67), Kraft 136 (71+65), List 136 (68+68) a Wallace (všichni USA) 136 (69+67).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy