Následuje
ODM 2020: Studio

Kisner po loňském nezdaru nikam nespěchal a stal se králem jamkovky

Kevin Kisner dokázal, že mu jamková hra velmi sedí. Loni ještě odešel z finále poražen, tentokrát v boji o titul v texaském Austinu porazil Matta Kuchara a o vítězství rozhodl po šestnácti jamkách. Raduje se tak ze třetího triumfu na PGA Tour a prvního z kategorie World Golf Championships.

Kevin Kisner je králem jamkové hry
zdroj: Reuters

Loni Kisner nestačil v rozhodujícím utkání na krajana Bubbu Watsona, s kterým prohrál už po dvanácti jamkách, ale poučen tentokrát zápas zvládl. "A jsem šampion," radoval se pětatřicetiletý Kisner. "Loni jsem byl před finále zrychlený a neklidný, teď jsem si dal v klidu sprchu, nikam nespěchal a hrál jistě."

V duelu o trofej vedl nad Kucharem od první jamky, soupeř sice po páté a deváté jamce srovnal, ale od desáté už Kisner náskok jen zvyšoval. "Ani jeden z nás nehrál svůj nejlepší golf, ale já celý týden výborně drivoval," uvedl Kisner.

Do turnaje Kisner vstoupil prohrou ve skupině s Angličanem Ianem Poulterem, ale pak už jen vítězil. Zdolal krajany Tonyho Finauea a Keitha Mitchella, v osmifinále si poradil s Číňanem Li Chao-tchungem, ve čtvrtfinále přešel přes Jihoafričana Louise Oosthuizena a v semifinále vyřadil Itala Francesca Molinariho.

Loňský hrdina Ryder Cupu Molinari skončil třetí po výhře nad Dánem Lucasem Bjerregaardem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy