Johnson suverénně ovládl turnaj v Nortonu a opět je jedničkou na okruhu PGA

Americký golfista Dustin Johnson vyhrál s obrovským náskokem jedenácti ran turnaj v Nortonu. Ve finálovém kole ho nerozhodila ani bouřka a po zisku 22. titulu na okruhu PGA je znovu světovou jedničkou.

Dustin Johnson triumfoval v Nortonu
zdroj: ČTK/AP/Charles Krupa

Šestatřicetiletý Johnson měl po čtyřech kolech 30 úderů pod par, čímž o ránu zaostal za rekordem PGA Tour. Druhý skončil jeho krajan Harris English a třetí byl další z Američanů Daniel Berger, který na vítěze ztratil dvanáct ran.

"Vždycky jsem chtěl zahrát třicet pod par. A ten náskok je opravdu velikánský. Jsem na sebe pyšný, jak jsem celý týden hrál," pochvaloval si Johnson.

Do neděle vstupoval s náskokem pěti ran a kráčel jistě za triumfem. Začal eaglem na druhé jamce a zvládl i pauzu kvůli bouřce, po které ještě musel dohrávat dvě jamky. Dal zapomenout na nedávný major PGA Championship, v kterém před finále o ránu vedl, ale z trofeje se před 14 dny nakonec neradoval.

Johnson opanoval turnaj PGA Tour v Nortonu

"Z každé situace se poučíte, ale na PGA Championship jsem neudělal nic špatně. Hrál jsem tam solidně, ale tady to bylo parádní," řekl Johnson.

Johnson se pošesté v kariéře a poprvé od loňského května posunul na první místo světového žebříčku. "Chci tam nějakou dobu vydržet, to je můj další cíl," uvedl v narážce na fakt, že je letos už pátým hráčem, který se do čela dostal.

Tiger Woods zahrál závěrečný den pět ran pod par, své nejlepší letošní kolo, a skončil na děleném 58. místě. V hodnocení FedExCupu se udržel mezi 70 hráči, kteří budou hrát tento týden u Chicaga. Odtud postoupí nejlepší třicítka do tradičního finále v Atlantě, kde vítěz série získá 15 milionů dolarů.

Golfový turnaj The Northern Trust série PGA Tour v Nortonu (par 71, dotace 9,5 milionu dolarů):

1. D. Johnson 254 (67+60+64+63), 2. English 265 (64+66+66+69), 3. Berger 266 (66+66+67+67), 4. Kisner 267 (65+66+70+66), Scheffler (všichni USA) 267 (70+59+67+71), 6. Rahm (Šp.) 268 (69+67+67+65), Simpson (USA) 268 (70+64+68+66).