Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Johnson a Stenson vedou po 1. kole US Open

Chambers Bay (USA) - Dvojice golfistů Američan Dustin Johnson a Švéd Henrik Stenson vede po prvním dnu US Open. Oba na úvod druhého majoru sezony na linksovém hřišti v Chambers Bay zahráli skóre pět ran pod par.

Je nám líto, video expirovalo.
US Open 2015

První hráč světa Rory McIlroy zapsal výsledek +2 a je na děleném 52. místě. Lépe začala světová dvojka Jordan Spieth z USA, který je díky -2 spolu se šesti hráči sedmý. Vítěz čtrnácti majorů Američan Tiger Woods potřeboval na první kolo 80 ran, což je jeho čtvrté nejhorší profesionální kolo, a figuruje až na 152. místě.

Johnson měl i díky dlouhým ranám birdie a jedno bogey. Stenson ho srovnal poté, co zahrál birdie na čtyřech z posledních pěti jamek. "Míč jsem výborně trefoval a kontroloval a měl celý den spoustu birdie šancí," řekl Johnson, který stejně jako Stenson může případně získat první titul na majoru.

O ránu zpět za vedoucí dvojicí je Američan Patrick Reed, dvě rány ztrácejí další Američané Matt Kuchar, Ben Martin a amatér Brian Campbell.

Nadějně rozehrál turnaj Phil Mickelson. Američan, který by výhrou zkompletoval kariérní grandslam, je se skóre -1 na děleném 14. místě. "Zahrál jsem první den pod par a můžu být spokojený," řekl golfista, který byl na US Open šestkrát druhý.

Bývalá světová jednička Woods se dál letos trápí. Trojnásobný vítěz US Open, naposledy v roce 2008, měl jediné birdie, ale osm bogey a na čtyřparové čtrnáctce dokonce triple bogey. "Špatně jsem začal a nebyl schopen se z toho dostat. Nehrál jsem vyrovnaně a nejsem moc spokojený, to je jasné," řekl Woods.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy