Následuje
Čtyřka sport

Hvězdný basketbalista Curry se předvedl i mezi golfovými profesionály

Hayward - Stephen Curry, opora Golden State Warriors a dvojnásobný držitel ocenění pro nejužitečnějšího hráče NBA, se při premiérovém startu mezi profesionálními golfisty neztratil. Na turnaji Ellie Mae Classic nižší série Web.com Tour v kalifornském Haywardu zahrál první kolo na 74 ran a bude bojovat o cut. 

Stephen Curry na golfovém hřišti
zdroj: ČTK/AP/Eric Risberg

Rozehrávač Golden State, jenž v této sezoně získal s týmem Warriors druhý titul v NBA, začal hodně nervózně a jeho první odpal skončil v držáku na nápoje v golfovém vozíku zaparkovaném u fairwaye. Ani poté sice nebyl mezi jamkami tak přesný jako pod basketbalovým košem, přesto za sebou s bilancí čtyř ran nad par nechal desítku profesionálů.

"Nebyl to ideální způsob jak začít, muset hned po prvním odpalu volat rozhodčího, ale pak si to trochu sedlo," řekl Curry s tím, že na něho padla obrovská tréma. "Bylo to hodně nervózní, odpálit první ránu na turnaji, ale bylo v tom všechno, v co jsem doufal. Kdybyste mi řekli, že v prvním kole zahraju 74, okamžitě bych to bral," dodal.

Pokud se Currymu podaří probojovat se cutem, který bude nejspíš stanoven dvě rány pod par, stane se prvním zástupcem jiného sportu, který to na Web.com Tour dokáže. "Chci hrát příště lépe a teď, když jsem se zbavil trémy, to snad půjde," uvedl nadšený golfista, jenž už v minulosti hrál na turnajích celebrit i smíšených soutěžích pro amatéry a profesionály.

V Haywardu startuje poprvé na turnaji, který spadá pod PGA. K účasti na Ellie Mae Classic získal sponzorskou výjimku a zachoval si amatérský status. Série Web.com Tour je o jednu kategorii pod elitní PGA Tour. 

Basketbalista Curry se neztratil ani mezi golfisty
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy