Následuje
FIS magazín SP

Hráčem roku na okruhu PGA byl vyhlášen McIlroy

Ponte Vedra Beach – Rory McIlroy se podle očekávání stal podruhé v kariéře nejlepším hráčem roku na PGA Tour. První hráč světa letos vyhrál dva majory British Open a PGA Championship a o víkendu dovedl výběr Evropy k výhře nad USA a k triumfu v prestižním Ryder Cupu.

Rory McIlroy
zdroj: ČTK/AP

Pětadvacetiletý McIlroy je čtvrtým golfistou, který anketu datovanou od roku 1990 ovládl více než jednou. Před ním to dokázali jedenáctinásobný hráč roku Tiger Woods z USA a dvakrát vyhráli Australan Greg Norman a Jihoafričan Nick Price.

Poprvé McIlroy obdržel cenu pro hráče roku předloni, kdy byl jedničkou evropského i amerického žebříčku a vyhrál major PGA Championship. V tomto roce zvítězil McIlroy na třech turnajích PGA Tour a dvanáctkrát skončil v desítce. Celkem letos na turnajích americké série vydělal na odměnách 8,2 milionu dolarů. Získal i trofej pro hráče s nejnižším průměrem skórování.

McIlroy obdržel v anketě nejvíce hlasů před Američany Billy Horschelem, Jimmym Walkerem a Bubbou Watsonem a Němcem Martinem Kaymerem. O nejlepším golfistovi roku na PGA Tour rozhodují samotní hráči, hlasovat můžou ti, kteří letos odehráli minimálně patnáct oficiálních turnajů.

Nováčkem roku se stal Američan Chesson Hadley. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy