Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín EURO 2024

Hovland vyhrál v Atlantě a poprvé ovládl FedEx Cup

Norský golfista Victor Hovland vyhrál poslední turnaj sezony Tour Championship v Atlantě a poprvé v kariéře ovládl hodnocení FedEx Cupu. V konečné klasifikaci zvítězil s bilancí -27 a s náskokem pěti ran nad olympijským šampionem Xanderem Schauffelem z USA a inkasoval prémii 18 milionů dolarů. Třetí skončil další Američan a vítěz US Open Wyndham Clark.

Je nám líto, video expirovalo.
Norský golfista Hovland poprvé ovládl FedEx Cup

Hovland vstupoval do závěrečného dne turnaje hraného ve speciálním formátu s náskokem šesti ran před Schauffelem a vedení si bezpečně hlídal. Soupeř sice zahrál poslední kolo na 62 ran, nejlépe ze všech, norský golfista ale připsal jen o ránu víc. V pětadvaceti letech se stal třetím nejmladším vítězem FedEx Cupu po Jordanu Spiethovi a Justinu Thomasovi.

"Je neskutečné, že tady teď stojím. V posledních dvou týdnech jsem hrál ten nejlepší golf a nemohlo to přijít v lepší chvíli," prohlásil Hovland, jenž se minulý týden při triumfu v Olympia Fields blýskl závěrečným kolem na 61 ran.

Turnaj v Atlantě podle bodovacího systému finále FedEx Cupu Nor zahájil se ztrátou dvou ran za světovou jedničkou Scottiem Schefflerem a náskokem jedné rány před obhájcem trofeje Rorym McIlroyem. Trojnásobný šampion nedokázal svoji rekordní bilanci vylepšit a tentokrát obsadil se ztrátou 13 ran na Hovlanda čtvrté místo. Scheffler se podělil o šestou příčku.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články