FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Herman vyhrál po víkendovém finiši turnaj v Greensboro

Dle svých slov životní turnaj zahrál americký golfista Jim Herman. Vyhrál po skvělém výkonu v závěrečných dvou kolech turnaj Wyndham Championship v Greensboro a na okruhu PGA si připsal třetí titul.

Golfista Jim Herman po triumfu na okruhu PGA
zdroj: ČTK/AP autor: Chris Carlson

V sobotu hřiště obešel Herman s bilancí -9 a blýskl se nejlepším výkonem turnaje, ve finále pak navázal sedmi údery pod par a dotáhl manko čtyř úderů. Druhého Billyho Horschela porazil o jednu ránu.

"Člověk nečeká, že bude hrát 61 nebo 63 ran pravidelně, ale když potřebujete, nezbývá než pořádně zabrat," prohlásil dvaačtyřicetiletý Herman, jenž hrává golf s prezidentem Donaldem Trumpem. "Tohle byl nejlepší golf, jaký jsem v životě hrál," dodal.

Horschela o úspěch připravilo bogey na 16. a neúspěšný pat na birdie na 17. jamce. Na poslední jamce si ještě mohl vynutit rozstřel, i tentokrát ale pat na birdie těsně minul. Po třetím kole vedoucí Korejec Kim Si-u zahrál závěrečný den v paru a klesl na dělenou třetí příčku.

Golfový turnaj Wyndham Championship série PGA Tour v Greensboro (par 70, dotace 6,4 milionu dolarů):

1. Herman 259 (66+69+61+63), 2. Horschel (oba USA) 260 (66+64+65+65), 3. Kim Si-u (Korea) 262 (65+65+62+70), Kisner (USA) 262 (69+64+65+64), Redman 262 (67+64+63+68), Simpson (všichni USA) 262 (66+66+65+65).