Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Hanson je po vítězství v Czech Open blízko Ryder Cupu

Čeladná (Frýdecko-Místecko) – Švédský golfista Peter Hanson vyhrál turnaj Czech Open. V závěrečném dnu soutěže sice přišel o svůj náskok, který získal v předchozích třech dnech, ale v dodatečném play-off porazil Angličana Garyho Boyda a Ira Petera Lawrieho. Vedle broušené skleněné trofeje a šeku na 333 330 eur si tak téměř jistě také vybojoval účast v evropském výběru pro říjnový Ryder Cup.

Hanson přišel o svůj náskok ze soboty velmi rychle. Na prvních čtyřech jamkách zahrál třikrát bogey, což se jeho konkurentům nepoštěstilo. Překvapivě se ale na vedoucího muže nedotáhli Miguel Ángel Jiménez nebo Simon Dyson, kteří se dosud dělili o druhé místo, nýbrž Lawrie, který si pomohl nejlepším výkonem dne (66), a Boyd, jenž se zase zaskvěl sérií pěti birdie.

Hanson se na začátku druhé devítky do čela vrátil, ale na dvanácté jamce místo útoku na birdie zahrál double bogey. Další ztráty už neutrpěl a nakonec prošel do play-off, v němž s ním oba soupeři drželi krok. Napoprvé na dodatečné osmnáctce před zaplněnou tribunou všichni tři hráči zahráli par. Ale v následné repríze předvedl Hanson skvělý dlouhý pat do birdie a měl vyhráno.

Potvrdil tak, že švédskému golfu se na českém území neobyčejně daří. V prvním ročníku Czech Open v rámci evropské série se radoval před šestnácti lety Petr-Ullrik Johansson, loni vyhrál Oskar Henningsson.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy