Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL moment dne

Golfová Superliga? PGA hrozí doživotními zákazy

Vedení PGA Tour varovalo přední světové golfisty před zapojením do zvažované nezávislé série, která je láká na mnohamilionové smlouvy. Podle listu Daily Telegraph a dalších britských médií zástupci světového okruhu pohrozili hráčům okamžitým vyloučením a doživotním zákazem účasti na turnajích PGA.

Justin Rose
zdroj: AP autor: Curtis Compton

Hrozící kontroverze připomíná dubnový pokus dvanáctky předních evropských fotbalových klubů založit nezávislou a uzavřenou superligu. Projekt po bouřlivých protestech fanoušků a ostré kritice hráčů a mezinárodních federací UEFA a FIFA skončil po 48 hodinách od oznámení.

Informace Telegraphu hovoří o tom, že hráči dostali nabídky na smlouvy v hodnotě 30 až 100 milionů dolarů za účast v soutěži. Plány na její založení zveřejnila vloni britská World Golf Group (WGG). Premier Golf League by se měla skládat z 18 turnajů ročně pro 48 hráčů. Dotace každé akce by měla činit 10 milionů dolarů.

WGG původně prezentovala chystanou ligu, kterou plánuje spustit od příštího roku, jako další golfový okruh. Zástupci PGA a European Tour ale takovou myšlenku odmítli. Podle britských médií je nyní ve hře i upravený plán na uzavřenou Super Golf League, za nímž stojí peníze ze Saúdské Arábie.

Podle PGA by přijetí smluv od WGG mělo pro golfisty závažné důsledky, což hráčům zdůraznil komisionář PGA Tour Jay Monagan na schůzce před turnajem Wells Fargo Championship.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy