Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dakar 2013

Golfistky Vlčková a Kousková si v Dýšině zahrají finále, Spilková neuspěla

Dýšina - Dvě české golfistky si zahrají nedělní finále Tipsport Golf Masters v Dýšině u Plzně. Cutem turnaje Ladies European Tour po dvou kolech prošly amatérky Karolína Vlčková a Sára Kousková. Neuspěla nejlepší česká profesionálka Klára Spilková, která hrála nemocná. 

Karolína Vlčková
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Třiadvacetiletá Vlčková je po dvou dnech se skóre -2 na děleném 23. místě. Kousková zachránila cut díky birdie na své poslední jamce 2. kola, je ránu nad par a figuruje na děleném 52. místě. Vede Australanka Stacey Keatingová se skóre -10.

Hru několikrát přerušilo počasí, jednou dokonce zasypaly hřiště kroupy, ale Vlčková si vedla bezchybně a přidala tři birdie. "Byla jsem trpělivá a vyplatilo se," pochvalovala si hráčka, která by se chtěla prosadit i na americkém profesionálním okruhu LPGA. I ona musela hru na půl hodiny přerušit.

"Moc mi to nepomohlo, nemám to ráda, ale na to se vymlouvat nechci," řekla Vlčková. Přípravu na nedělní finále měla Vlčková školní. "Ještě mě čeká jedna zkouška," uvedla studentka americké University of Florida, jak pomocí kamery a internetu dělala kolem šesté hodiny na dálku test z telekomunikací a médií.

Je nám líto, video expirovalo.
Na dýšinském Tipsport Golf Masters slavila cut Karolína Vlčková

Kousková prožila dechberoucí závěr druhého kola. Přestože na jamkách sedm a osm zapsala bogey, na poslední pětiparové devítce zahrála birdie a vyhoupla se nad hranici cutu, která chvíli předtím spadla na +1. "Ten konec byl těžký. Věděla jsem od mamky, že cut je +1, že musím zahrát birdie. Čekal mě asi desetimetrový pat, který se točil trochu zleva doprava. Na poslední otočení to tam spadlo. Jsem ráda, že mi to do třetice vyšlo," uvedla.

Nemocná Spilková zahrála stejně jako první den 74 ran, celkem měla skóre +6 a potřetí za sebou na Dýšině neprošla cutem. "Dělala jsem, co jsem mohla, ale víc jsem v tomhle stavu nedokázala," řekla česká jednička, která bere antibiotika. Šanci na cut dlouho držela i amatérka Hana Ryšková. Nezvládla ale závěr kola, které zakončila trojicí bogey.

"Nemůžu se vymlouvat na smůlu, celý den jsem špatně patovala, v tom jsem asi nejvíce nestíhala," řekla Ryšková, které nakonec utekl postup o tři rány. Jedna rána od finále dělila amatérku Kateřinu Vlašínovou, která loni v Dýšině cutem prošla. Vedoucí Keatingová zahrála v sobotu skvělých 64 ran a vede o ránu před Dánkou Nannou Madsenovou. Důvod k radosti měla Angličanka Georgia Hallová, která zdolala jamku č. 15 na jediný úder a z turnaje si odveze hodinky.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy