Následuje
Hory horem pádem

Golfistka Spilková si ze Skotska veze životní čtvrté místo

Dundonald (Británie) - Golfistka Klára Spilková skončila na turnaji v Dundonaldu ve Skotsku čtvrtá a dosáhla nejlepšího výsledku v seriálu Ladies European Tour. Dvacetiletá česká hráčka měla po třech kolech konečné skóre jednu ránu pod par, vítězná Australanka Rebecca Artisová byla o pět úderů lepší.

Klára Spilková
zdroj: ČTK/AP autor: Kamran Jebreili

Životním výsledkem Spilkové v seriálu LET dosud bylo loňské páté místo na Slovensku a ve Skotsku zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by ho mohla atakovat. Z třetí desítky se však díky sobotnímu skóre -3 vyšvihla až na šesté místo, dnes obešla hřiště v paru a posunula se ještě o dvě pozice výš.

"Druhé kolo bylo úžasné, spadlo mi tam spoustu důležitých a dlouhých patů. Neskutečně jsem si ten den užila. Dnešní kolo bylo náročné, hlavně z hlediska větru a deštivého počasí," uvedla Spilková v tiskové zprávě. "Na poslední 18. jamce jsem hrála na jistotu, protože jsem věděla, že bych měla dát nejhůře par. Nakonec jsem zahrála krásné birdie po proměně třímetrového patu. Úžasný zážitek," dodala.

O čtvrté místo se Spilková podělila s osmnáctiletou světovou dvojkou Lydií Koovou z Nového Zélandu. Lepší byly jen třetí Angličanka Holly Clyburnová, druhá Norka Suzann Pettersenová a Artisová, kterou na první příčku posunulo vynikající poslední kolo (-6).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy