Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Stolní tenis

Golfistka Galová bude hvězdou turnaje LET v Berouně

Německá golfistka s českými kořeny Sandra Galová se zúčastní turnaje Ladies European Tour v Berouně. Majitelka jednoho titulu z prestižního okruhu LPGA a dvojnásobná účastnice Solheim Cupu bude příští týden hlavní hvězdou Tipsport Czech Ladies Open.

Sandra Galová
zdroj: AP

"Budu hrát po čtrnácti letech zase v Čechách, navíc poprvé jako profesionálka a ještě před zraky rodičů," řekla Galová, která se narodila českým rodičům v Německu, vystudovala univerzitu na Floridě a nedávno získala americké občanství.

V Česku si zahraje i proto, že se vrací do turnajového rytmu po zdravotních problémech. "Na LPGA mám nyní zdravotní přestávku. Po nedávném návratu do Česka se cítím lépe, v golfu se mi začalo dařit. Beroun a následující turnaj v Holandsku budou pro mě testovací vzhledem k budoucím startům na LPGA," řekla vítězka turnaje LPGA Kia Classic z roku 2011.

Je nám líto, video expirovalo.
V Berouně se uskuteční golfová Ladies European Tour

Třetí hráčka majoru US Open v roce 2012 dvakrát reprezentovala Evropu v Solheim Cupu, obdobě mužského Ryder Cupu, a v roce 2011 slavila nad USA vítězství. Úspěch ale získala i v Česku, má titul mezinárodní amatérské mistryně na rány z Cihelen 2007.

Americké občanství získala Galová ke květnovým narozeninám. "Pořád se cítím jako Evropanka, ale nelze pominout, že sedmnáct let jsem v Americe. Do svých devatenácti jsem bydlela v Německu. Kdykoli se tam vrátím, mám pocit, že jsem doma, ale domovem je pro mě také Praha a Česko, kam odmalička jezdím ráda," řekla šestatřicetiletá Galová, která mluví plynně česky.

Třetí ročník turnaje LET konaného v Berouně se uskuteční 25. až 27. června s dotací 200 tisíc eur. Šanci poměřit síly s Galovou dostane deset domácích golfistek v čele s amatérkou Sárou Kouskovou, která začátkem června jako první Češka vyhrála na Konopišti turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy