Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Golfistce Spilkové nevyšlo 1. kolo PGA Championship. Zahrála 80 ran

Sammamish (USA) - Golfistce Kláře Spilkové nevyšlo 1. kolo PGA Championship. Při své premiéře na americkém majoru, který se hraje na hřišti v Sammamish u Seattlu, zahrála 80 ran a je na děleném 129. místě s odstupem pěti ran na cut. V čele je Kanaďana Brooke Hendersonová se skóre -4.

Klára Spilková
zdroj: ČTK autor: Němeček Pavel

Jednadvacetiletá Spilková, jež dostala do druhého majoru sezony volnou kartu, zapsala šest bogey a na dvou tříparových jamkách double bogey. Jediné birdie zahrála na své poslední jamce dne a měla skóre +9. Ve 2. kole by se musela výrazně zlepšit, aby mohla pomýšlet na postup do víkendových finálových kol.
 
"Bez ohledu na to, co se stalo na hřišti, pracuji tvrdě dál a neztrácím naději. Jsou vždy špatné a dobré dny," napsala Spilková na sociálních sítích. Před turnajem po tréninkových kolech o hřišti Salahee uvedla: "Nikdy jsem nehrála na tak krásně připraveném a těžkém hřišti. Je těžké a úzké, ale jamky dávají smysl."
 
O náročnosti hřiště vypovídá, že ze 155 golfistek se jen devět dostalo úvodní den pod par. Hendersonové se mimo jiné povedlo eso (hole in one) na tříparové třináctce a vede o dvě rány před dvojicích soupeřek. Američanka Jessica Kordová, dcera tenisty Petra Kordy, je se skóre +5 na děleném 83. místě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy