Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Amundi Czech Ladies Challenge

Golfista Schauffele díky rekordnímu kolu ovládl havajský Turnaj šampionů

Golfista Xander Schauffele si skvělým finálovým kolem zajistil triumf na Turnaji šampionů na Havaji. Američan v Kapalue vyrovnal ve čtvrtém hracím dnu jedenácti údery pod par rekord hřiště a zvítězil o ránu před krajanem Garym Woodlandem. Schauffele si připsal čtvrtý titul na okruhu PGA.

Xander Schauffele
zdroj: USA Today Sports autor: Brian Spurlock

Schauffele vstupoval do nedělního kola s odstupem pěti ran za vedoucím Woodlandem, ale po bogey na první jamce už jen skóroval.

Dvakrát zapsal eagle a osmkrát birdie, výhru mu přineslo celkové skóre -23. Díky triumfu už je šestý na světě.

"Byl to bláznivý den. Po zlém začátku přišel festival birdie, ale ke konci jsem byl nervózní," řekl pětadvacetiletý loňský nejlepší nováček na PGA Tour, který se stále považuje spíše za outsidera mezi hvězdami.

"Jsem mezi nimi jen třetím rokem a nevím, proč se mi tak daří. Neznám vítěznou formulku," podotkl s úsměvem.

Třetí skončil Justin Thomas a na děleném čtvrtém místě byli mimo jiné obhájce Dustin Johnson a Rory McIlroy ze Severního Irska, který opět nezvládl poslední kolo. "Jsem trpělivý. Hrál jsem podle svých představ, jen to nepadalo," řekl.

Američan Brookse Koepka měl čtyři rány pod par, obsadil 24. místo a přišel o první místo v žebříčku, na které se vrátil Angličan Rose, i když turnaj vynechal. Koepka potřeboval k udržení postu jedničky skončit nejhůře na děleném osmém místě.

Z vítězů z předchozí sezony, kteří mají na Havaji právo startu, chyběl Tiger Woods. Bývalý první hráč světa by měl letos poprvé hrát až v únoru Genesis Open.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy