Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Česko

Golfista Mrůzek si na Czech Masters polepšil, vede Fin Pulkkanen

Golfista Filip Mrůzek je po 3. kole D+D Czech Masters jako nejlepší z českých hráčů na děleném 38. místě. Před nedělním finále vede na Albatrossu Fin Tapio Pulkkanen s třinácti ranami pod par. O dva údery zpět je na děleném druhém místě turnaje série European Tour i favorizovaný Švéd Henrik Stenson.

Ondřej Lieser
zdroj: ČTK/AP autor: Matt York

Mrůzek dnes zahrál -2, celkově má tři rány pod par a v pořadí si polepšil o dvanáct pozic. Ondřej Lieser, který byl po prvním kole třetí, klesl na 55. místo. Matyáš Zapletal je o deset míst horší a Aleš Kořínek se po nepovedené osmnáctce za +8 propadl na 71. místo.

Devětadvacetiletý Mrůzek se každým dnem lepší o ránu. Turnaj začal v paru, druhý den byl ránu pod par a tentokrát dvě díky třem birdie na třinácté až patnácté jamce. Zapsal i jedno bogey. "Minul jsem jen jeden green, takže jsem sedmnáctkrát patoval do birdie," pochvaloval si.

Začátek třetího kola se zpozdil kvůli mlze. Mrůzek vstával v půl šesté ráno, aby se připravil na start v 8:14, ale začal o dvě a půl hodiny později. "Nevadilo mi to. Rozkoukal jsem se, dal jsem si dvě kafe, abych se probral a byl jsem ready hrát kdykoliv," řekl český golfista.

Je nám líto, video expirovalo.
Golfové Czech Masters

Pulkkanen zapsal sedm birdie a jen jednu chybu na sedmnáctce. V neděli bude hájit vedení s náskokem dvou ran před trojicí soupeřů. Mezi nimi je i Stenson, který čeká na vítězství na evropské tour od triumfu na britském majoru The Open v roce 2016.

"Nehrál jsem v poslední době dost dobře, abych měl šanci uspět. Pracuji na proměně švihu, ale tady mám za sebou tři solidní kola a dobře patuju," řekl Stenson.

Finálové kolo začne kvůli očekávaným bouřkám již v 9:00 a vítěz by měl být znám okolo 14:00.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy