Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Stolní tenis

Golfista Matuš chtěl v Kaskádě do desítky, skončil osmnáctý

Útok nevyšel. Golfista Stanislav Matuš se snažil dostat do první desítky v turnaji Kaskáda Golf Challenge druhé evropské série Challenge Tour. Nakonec skončil se skóre -9 na děleném osmnáctém místě. Vítězství a kartu na major British Open vybojoval Němec Marcel Schneider.

Stanislav Matuš
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Z dalších dvou českých hráčů, kteří prošli s Matušem cutem, byl Jan Cafourek po čtyřech kolech v paru a obsadil dělené 54. místo, Šimon Zach (+4) byl o pět míst horší.

Matuš se v prvních dvou kolech držel v desítce, ale po double bogey na poslední jamce třetího dne klesl na 13. místo. Ve finále zahrál 70 ran a pohoršil si o pět míst. "Mám radost, že jsem vybojoval výsledek pod par i celkem solidní umístění," řekl Matuš.

Schneider se držel v čele turnaje od druhého kola a před závěrečným dnem se o vedení dělil s čtveřicí hráčů. Ve finále se málem připravil o šanci na úspěch kvůli double bogey na patnáctce. Na zbylých třech jamkách ale zahrál birdie a to poslední na osmnáctce znamenalo jeho druhý titul na Challenge Tour.

Kromě šeku na 32 tisíc eur (přes 830 tisíc korun) se může těšit na svůj první turnaj kategorie major. Britské The Open začne za dva týdny na hřišti v Royal St. George's.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy