Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Evropskou golfovou sérii vyhrál Kaymer

Dubaj - Vítězem finálového turnaje golfové série European Tour se stal Švéd Robert Karlsson, který o své výhře rozhodl v dramatickém dvoujamkovém rozstřelu s Angličanem Ianem Poulterem. Ten tak přišel o možnost vyhrát druhý turnaj za sebou, neboť před týdnem triumfoval v Hongkongu. Ještě více se ale dnes v Dubaji radoval Němec Martin Kaymer, jenž udržel vedení v celosezonním hodnocení Race to Dubai a vedle obří trofeje získal i prémii 1,5 milionu dolarů.

Po dramatickém závěru posledního turnaje sezony byl spokojen také další anglický golfista Lee Westwood, jenž skončil na třetím místě a pohodlně udržel pozici lídra světového žebříčku.

Poulter v posledním kole pronásledovatelům odskočil a dlouho se zdálo, že mu vítězství nemůže uniknout. Karlsson se však po birdie na poslední jamce dostal na jeho úroveň. Na stejné jamce začalo i play-off a švédský golfista prokázal, že mu pětiparová jamka sedí. Poulter sice stačil ještě napoprvé udržet jeho tempo, ale na další birdie už nedokázal odpovědět. Radoval se tudíž jednačtyřicetiletý Švéd.

Stejná pozornost byla soustředěna i na hru Martina Kaymera, který nepotřeboval nijak skvělý výkon ani umístění v elitní desítce, přesto získal prestižní trofej pro vítěze evropské série, v jejímž rámci se hrálo i Czech Open v Čeladné. Kaymer měl totiž v čele finančního žebříčku European Tour dostatečně velký náskok. Jeho předchůdce a loňský dubajský šampion Westwood skončil na děleném třetím místě a bezpečně si udržel pozici světové jedničky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy