Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. INVELT Rally Pačejov 2020

Evropané začali lépe. Po prvním dnu vedou doma nad Američany 5:3

Do prvního dne slavného Ryder Cupu vstoupili lépe golfisté z Evropy. Nad americkým výběrem vedou po úvodu 5:3. Evropanům na hřišti Le Golf National u Paříže vycházely odpolední souboje v takzvaných foursomech, kdy každá dvojice hraje jedním míčkem a hráči se po ráně střídají. V nich si svěřenci dánského trenéra Thomase Björna poprvé v historii připsali všechny čtyři body.

Ryder Cup 2018
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Oisin Keniry

Po čtveřici dopoledních zápasů hraných systémem fourball, kdy jsou dva hráči v týmu a každý hraje svým míčkem, přičemž se počítá na jamce vždy lepší skóre jednoho z dvojice, přitom vedli Američané 3:1.

Jedinou porážku týmu USA si dopoledne připsal Tiger Woods, jenž se Ryder Cupu účastní po dvouleté pauze zaviněné zdravotními problémy. V páru s Patrickem Reedem nestačili na anglicko-italskou dvojici Tommy Fleetwood, Francesco Molinari.

V sobotu se bude hrát obdobným systémem, v neděli absolvuje všech dvanáct golfistů dvouhru a každý vítěz si opět připíše bod. Američané dosud zvítězili šestadvacetkrát, Evropa se radovala z poháru třináctkrát a dvakrát se zrodila remíza. Teprve podruhé se Ryder Cup hraje mimo Britské ostrovy a USA, poprvé to bylo ve španělské Valderramě v roce 1997.

Je nám líto, video expirovalo.
Ryder Cup začali lépe Evropané a nad Američany vedou 5:3
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy