Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Evropa míří za triumfem, vedení 10:6 zajistilo duo "Moliwood"

Před závěrečným dnem Ryder Cupu vedou Evropané nad Spojenými státy 10:6. O čtyřbodový náskok se zasloužila zejména dvojice Francesco Molinari a Tommy Fleetwood. Naopak další dvě porážky utrpěl legendární Tiger Woods, který nastoupil v páru s Patrickem Reedem a Brysonem DeChambeauem.

Francesco Molinari (vlevo) a Tommy Fleetwood
zdroj: ČTK/PA autor: Gareth Fuller

Pokaždé nestačil na italsko-anglickou dvojici Francesco Molinari, Tommy Fleetwood, přezdívanou Moliwood. Ta se stala prvním evropským párem, který vyhrál všechny čtyři duely.

Američané prohrávali už 4:10, ale vykřesali naději dvěma výhrami v posledních dvou foursomech, kde každá dvojice hraje jedním míčkem a hráči se po ráně střídají. Uspěli Bubba Watson s Webbem Simpsonem a Jordan Spieth s Justinem Thomasem.

Je nám líto, video expirovalo.
Evropané jsou blízko triumfu v Ryder Cupu, nad USA vedou 10:6

Více než čtyřbodovou ztrátu ještě žádný tým nedokázal v Ryder Cupu smazat. I vedení 10:6 před závěrečnými dvanácti dvouhrami bývá pro vedoucí tým velmi nadějné, tento stav otočili jen Američané v roce 1999 a Evropané o třináct let později.

Američané dosud zvítězili šestadvacetkrát, Evropa se radovala z poháru třináctkrát a dvakrát se zrodila remíza. Teprve podruhé se Ryder Cup hraje mimo Britské ostrovy a USA, poprvé to bylo ve španělské Valderramě v roce 1997. Na vítězství na evropské půdě Američané čekají od roku 1993.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy