Následuje
SP Bulharsko

Els je ve druhé stovce, nejlepší z Čechů jsou Kořínek a amatér Bareš

Aleš Kořínek a amatér Jakub Bareš zvládli překvapivě z českých golfistů nejlépe první kolo D+D Real Czech Masters. Na akci série European Tour ve Vysokém Újezdu na Berounsku zahráli první den dvě rány pod par a jsou na děleném 39. místě. O šest ran méně má vedoucí Gavin Green z Malajsie. Hvězda turnaje Jihoafričan Ernie Els je až sto devátý.

Golfista Pádraig Harrington na Czech Masters
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Bývalý fotbalový brankář Kořínek a Bareš zapsali shodně čtyři birdie a dvě bogey. "Jsem rád, jak to dopadlo, a uvidíme, jak to zvládnu dál. Chtěl bych to ještě zlepšit, dát víc patů," řekl čtyřnásobný amatérský mistr republiky ve hře na jamky Bareš.

"Trochu se mi v úvodu třepaly ruce, ale kedík mi řekl, že pokud se mi budou takhle třepat dál, tak to bude výborný. Hra byla jinak slušná," řekl Kořínek.

Na děleném 72. místě a s šancí projít cutem je i Stanislav Matuš. Kolo vylepšil v závěru, kdy zahrál dvě birdie na třech jamkách a má ránu pod par. "Z jedné pod (par) mám radost, bojoval jsem až do konce a do druhého dne můžu jít s pozitivním myšlením. Myslím, že na cut šance je. Rád bych tu byl čtyři kola," řekl Matuš.

Bojovat o víkendová kola by ještě mohli Jan Cafourek, Filip Mrůzek a Michal Pospíšil. Všichni jsou ránu nad par a na děleném 107. místě. Cutem na české akci European Tour prošel naposledy před třemi lety Mrůzek.

Els po dvanácti jamkách měl tři rány pod par, ale závěr pokazil, zahrál dvě bogey a dvě rány ztratil na tříparové šestnáctce, na které utopil míček. Vítěz 28 turnajů na European Tour je až na děleném 109. místě a čeká ho boj o cut.

Stejně jako Els jsou na tom také další hvězdy turnaje, loni na Albatrossu druhý Pádraig Harrington z Irska a bývalá jednička Angličan Lee Westwood. Green zapsal devět birdie a jedinou chybu udělal na tříparové třináctce.

O ránu zpět jsou Angličan Lee Slattery a Jihoafričan Erik Van Rooyen. Pěti ranami pod par potvrdil letošní formu Rakušan Bernd Wiesberger a je na děleném desátém místě.

Turnaj D+D Real Czech Masters série European Tour (par 72, dotace 1 milion eur)

Po 1. kole: 1. Green (Thaj.) 64 ran, 2. Slattery (Angl.) a Van Rooyen (JAR) oba 65, ...39. Kořínek a am. Bareš oba 70, 72. Matuš 71, 109. Cafourek, Pospíšil a Mrůzek všichni 73, 128. Zach, Tintěra a am. Zuska všichni 74, 141. Gál 75, 148. am. Ráža 77, 152. am. Hrubý a Suchan (všichni ČR) oba 78.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy