Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Švýcarsko

Do vedení na Czech Masters se posunul jeho bývalý vítěz. Pieters vede o jednu ránu

Už zná pocit z vítězství na golfovém Czech Masters a rád by si ho zopakoval. V roce 2015 zaznamenal Thomas Pieters triumf a nyní před záverečným kolem vede o jednu ránu akci série European Tour na Albatrossu. Turnaj už se hraje bez českých zástupců, kteří neprošli cutem. Přímý přenos závěrečného kola sledujte v neděli od 13:00 na programu ČT sport a na webu ctsport.cz.

Thomas Pieters
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Trojnásobný vítěz na okruhu European Tour Pieters má po třech dnech šestnáct ran pod par a ránu náskok před Španělem Adrim Arnausem. Mezi čtveřicí na děleném třetím místě jsou také Ital Edoardo Molinari či Švéd Robert Karlsson.

Ranař Pieters se do vedení dostal díky parádní první devítce třetího kola, na které dal pět birdie, z toho čtyři v řadě a především eagle na dlouhé pětiparové devítce. Druhou ranou se dostal na green. "Zahrál jsem nádhernou ránu šestkou železem," popsal Pieters a krátký pat proměnil.

Druhou devítku začal bogey, ale pak šel v paru a do vedení se dostal díky birdie na závěrečné osmnáctce. "Trpělivost se vyplatila," usmál se Pieters.

Je nám líto, video expirovalo.
Molinariho vystřídal na čele Czech Masters jeho bývalý vítěz

Sedmadvacetiletý Pieters startuje na Albatrossu popáté v řadě. V roce 2015 zde slavil první titul na European Tour, o rok později skončil druhý a loni devátý. V roce 2017 ale ukázal v Česku i výbuch vzteku - ve finále po šesti patech na jamce osm zlomil hůl a zbylých deset jamek musel dohrávat na greenech železy.

Čeští golfisté už v turnaji po pátku nepokračují. Po dvou kolech neprošel žádný ze třinácti hráčů startujících na pozvánku promotéra cutem.

Golfový turnaj D+D Real Czech Masters série European Tour ve Vysokém Újezdu na Berounsku - po 3. kole:

1. Pieters (Belg.) 200 (67+67+66), 2. Arnaus (Šp.) 201 (71+65+65), 3. Karlberg 202 (69+67+66), Karlsson (oba Švéd.) 202 (67+68+67), Leon (Chile) 202 (66+69+67) a E. Molinari (It.) 202 (66+66+70).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy