Kooperativa NBL 2023/2024

Davidson Spilková vyrovnala v Singapuru své letošní maximum

Klára Davidson Spilková děleným čtvrtým místem vyrovnala na turnaji Ladies European Tour v Singapuru své letošní nejlepší umístění. Druhý titul z elitního evropského okruhu si připsala Francouzka Pauline Roussinová.

Kromě Roussinové předčily Davidson Spilkovou už jen vítězka majoru PGA Championship z roku 2017 Američanka Danielle Kangová a světová jednička Lydia Koová z Nového Zélandu, s kterou česká golfistka absolvovala závěrečné kolo. Zaostala za ní o tři rány. "Lydia je skvělá hráčka, díky ní s námi šlo i hodně diváků, což mám ráda. Navíc si každým podobným kolem pomalu zvykám a jsem o něco blíže metě, kde jednou chci být," uvedla Davidson Spilková.

V závěrečném kole zahrála 69 ran a polepšila si ze sedmého místa. O čtvrtou příčku, na které skončila i před dvěma týdny v Johannesburgu, se podělila se Švédkami Elin Arvidssonovou a Linn Grantovou. Sára Kousková skončila dvaatřicátá a vylepšila si letošní maximum, Tereza Melecká obsadila 55. pozici.

"Jsem se svou konzistentní hrou velice spokojená. Ať už to bylo v Johannesburgu nebo teď v Singapuru. Být co nejčastěji v pozicích, kdy můžu bojovat o nejvyšší příčky, bylo už před sezonou mým cílem," pochvalovala si Davidson Spilková, jež se umístila v první desítce na třetím turnaji za sebou. Před týdnem v Kapském Městě skončila šestá.

Před návratem do Česka si dá týden volna, další turnaj v kalendáři LET ji čeká až v květnu ve Francii. "Budu se připravovat na svém domovském hřišti PGA National. Na stejném hřišti mě koncem dubna čeká i charitativní turnaj ALSA a spousta sponzorských povinností. Ráda bych si také ještě před Jabrou (turnajem ve Francii) zahrála nějaký menší turnaj, ale o programu se teprve budeme rozhodovat," dodala.

Na stupně vítězů dosáhla Davidson Spilková se svým družstvem v hodnocení Aramco Team Series, které se uzavřelo po dvou kolech. Tým české kapitánky obsadil třetí místo. Osmadvacetiletá olympionička v Singapuru na prémiích vydělala dohromady 26 tisíc dolarů (zhruba 590 tisíc korun).

Golfový turnaj Ladies European Tour v Singapuru (par 72, dotace 500.000 dolarů):

1. Roussinová (Fr.) 201 (68+69+64), 2. Kangová (USA) 205 (69+68+68), 3. Koová (N. Zél.) 206 (72+68+66), 4. Spilková (ČR) 209 (68+72+69), Arvidssonová 209 (72+70+67), Grantová (obě Švéd.) 209 (68+71+70), ...23. Kousková 216 (73+70+73), 55. Melecká 226 (76+75+75), 63. Melichová (všechny ČR) 153 (81+72) neprošla cutem.