Další umístění v první desítce. Spilková obsadila v Deauville osmou příčku

Golfistka Klára Spilková skončila na turnaji Lacoste Ladies Open de France v Deauville na děleném osmém místě. Historický úspěch vybojovala v rozstřelu Maročanka Ines Laklalešová, která se stala první arabskou vítězkou na Ladies European Tour. V play-off porazila Angličanku Meghan MacLarenovou, s níž měla po třech kolech shodně 14 ran pod par.

Klára Spilková
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Spilková dosáhla výsledku -7. Nejlépe jí vyšlo první kolo, které zahrála na 67 ran a byla průběžně čtvrtá. Ve čtvrtek předvedla 69 úderů a mírně si pohoršila na pátou příčku. Závěrečné třetí kolo absolvovala na 70 ran, jednu pod par.

"S turnajem jsem spokojená, protože každé umístění v Top 10 je za mě vždy super. Samozřejmě jsem během finálového dne mířila trošku výše, ale podmínky byly poměrně náročné. Byla opravdu zima a foukalo celý den," uvedla Spilková.

Sedmadvacetiletá olympionička letos hrála převážně na nižší americké sérii Epson Tour. V červnu byla druhá na akci Ladies European Tour v Berouně a hned nato se prosadila do elitní desítky i v Berlíně. "Teď mě čeká další turnaj LET v Irsku. Věřím, že jsem se rozehrála skvěle," řekla Spilková.

Finálové kolo se nepovedlo Janě Melichové. Senzační vítězka berounského turnaje zahrála šest ran nad par a s celkovým skóre +7 obsadila 64. místo. "Zase jsem nebyla schopná najít rytmus. Potřebuju se zastavit a nadechnout, protože tělo i hlava má blok," uvedla Melichová.

Golfový turnaj Lacoste Ladies Open de France série Ladies European Tour v Deauville:

1. Laklalešová (Mar.) 199 (65+66+68) - v rozstřelu, 2. MacLarenová (Angl.) 199 (65+67+67), 3. Dagarová (Indie) 202 (72+66+64), 4. Meyssonnierová (Fr.) 203 (67+70+66), 5. Hedwallová (Švéd.) 204 (68+69+67), ...8. Spilková 206 (67+69+70), 64. Melichová 220 (70+73+77), 97. Napoleaová 150 (71+79), 102. Melecká (všechny ČR) 152 (79+73) neprošly cutem.