Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Fotbal: Magazín UEFA

Czech Masters začíná. S rekordním počtem domácích hráčů i hvězdným Poulterem

Začíná letošní ročník golfového Czech Masters. Startovat na něm bude rekordní počet sedmnácti českých hráčů, na hřišti Albatross na Berounsku ale hlavní hvězdou bude Angličan Ian Poulter. Přímý přenos 1. hracího dne sledujte od 13:00 na ČT sport Plus.

Ian Poulter
zdroj: ČTK/PA autor: David Davies

"Mám velkou radost, že mezi nás zavítal hráč takového golfového formátu jako Ian Poulter. Hráč, který vyhrál několik turnajů na evropské tour, na PGA. Hráč, který má neskutečné výsledky v rámci Ryder Cupu. Je to opravdu hvězda, která mnohé přivedla ke golfu," řekl promotér Petr Dědek na dnešní tiskové konferenci.

"Nikdy jsem v České republice nebyl. Stydím se, že mi trvalo tak dlouho, než jsem konečně přijel. Jsem super nadšený, že jsem tady. Golf je globálním sportem, rychle roste i v této zemi. Je fantastické, že tady na turnaji bude hrát hodně mladých Čechů. Doufám, že se jim bude dařit," uvedl šestačtyřicetiletý Poulter.

Je nám líto, video expirovalo.
Domácí hvězdou na Czech Masters bude Mrůzek

Dalšími hvězdami Czech Masters jsou dvojnásobný vítěz turnaje Belgičan Thomas Pieters nebo Slovák Rory Sabbatini, rodák z jihoafrického Durbanu, který loni získal stříbrnou medaili na olympijských hrách v Tokiu. Triumf z minulého roku bude obhajovat Američan Johannes Veerman.

Filip Mrůzek loni skončil dvanáctý a vylepšil české maximum na European Tour. "Mělo to úplně všechno. Zahrál jsem si na nádherném domácím hřišti se skvělými hráči, měl jsem krásné momenty na greenu. Všechno mi na hřišti sedlo. Doufám, že se bude dařit i letos," prohlásil Mrůzek.

Vedle něj se na Albatrossu představí dalších 11 českých profesionálů a pět amatérů, mezi nimiž je také teprve dvanáctiletý Louis Klein. Czech Masters má dotaci 1,75 milionu eur (asi 43 milionů korun).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články