Czech Masters vyhrál favorizovaný Donaldson a míří na Ryder Cup

Vysoký Újezd (Berounsko) - Golfista Jamie Donaldson z Walesu vyhrál turnaj D+D REAL Czech Masters 2014 v rámci European Tour, která se do Česka vrátila po třech letech. Triumfem na hřišti Albatross na Berounsku si navíc zajistil premiérovou účast v evropském týmu pro prestižní Ryder Cup.

Prvenství z Czech Masters si odvezl Donaldson

Donaldson potřeboval na čtyři kola 274 ran a se skóre -14 porazil o dvě rány krajana Bradleye Dredge, který vstupoval do finále z první pozice. Třetí místo obsadili společně Dán Sören Kjeldsen a Jihoafričan Merrick Bremner, oba měli -11. "Mám za sebou skvělý týden a považuji to za velké vítězství," řekl osmatřicetiletý Donaldson po třetím titulu z European Tour.

"Věděl jsem, že musím hrát dobře, abych se dostal do Ryder Cupu, a jsem z toho nadšený. Je to skvělé, impozantní. Doufám, že do týmu zapadnu a předvedu dobrý golf jako tady," dodal. Devětadvacátý hráč světa Donaldson byl největším favoritem turnaje a po prvním i druhém kole vedl. Po třetím ho ale v čele vystřídal Dredge, který do finále vstupoval s náskokem dvou ran.

Jenomže Donaldson zaútočil hned na začátku nedělního kola, zahrál tři birdie a vrátil se do čela. Náskok navyšoval a bezpečně udržel. "Začátek finále byl důležitý, uklidnil jsem se a věděl, že mám hru pod kontrolou. Poslední tři jamky přesto byly v tom větru psychicky náročné," řekl vítěz.

Letošní Ryder Cup, tradiční souboj Evropy proti výběru USA, se hraje na hřišti Gleneagles od 26. do 28. září. V Česku měl Donaldson předposlední možnost zajistit si dostatek peněz, aby se vešel mezi čtyři postupující z evropského žebříčku, což se mu povedlo. Za titul si na konto připsal 166 660 eur a předstihl Španěla Sergia Garcíu.

Češi v turnaji nejvyšší evropské série skončili už v pátek po dvou kolech. Ani jeden z devíti domácích golfistů, sedmi profesionálů a dvou amatérů, neprošel cutem. Nejlepší z nich byl Stanislav Matuš na 96. místě, cut mu unikl o dvě rány.

Výsledky Czech Masters:

1. Donaldson 274 (66+69+71+68), 2. Dredge (oba Wal.) 276 (68+70+66+72), 3. Bremner (JAR) 277 (70+68+70+69), Kjeldsen (Dán.) 277 (68+70+68+71), 5. Pepperell 280 (70+72+71+67), Fleetwood 280 (72+65+73+70), 7. Walker (všichni Angl.) 281 (69+71+70+71), Gallacher 281 (70+67+71+73), 9. Jamieson (oba Skot.) 282 (71+73+74+64), Hedblom (Švéd.) 282 (70+68+73+71), Heath 282 (73+70+71+68), Porteous (oba Angl.) 282 (70+67+72+73),

...96. Matuš, 122. Tintěra, Kořínek, am. Novák, 146. Nový, 151. Rajmont, 152. Gál, am. Dědek, 154. Suchan (všichni ČR) - všichni neprošli po 2. kole cutem.