Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
58. Rally Šumava Klatovy

Czech Masters je kořistí Brita Clementse. Z Čechů zahrál nejlépe Zuska

Golfové Czech Masters vyhrál překvapivě Angličan Todd Clements a oslavil první triumf na DP World Tour. Jiří Zuska skončil ve Vysokém Újezdě na děleném 14. místě těsně za historickým českým maximem Filipa Mrůzka.

Je nám líto, video expirovalo.
Czech Masters vyhrál překvapivě Angličan Clements, Zuska byl čtrnáctý

Clements na Albatrossu dva dny před 27. narozeninami dosáhl na životní výsledek, dosud nikdy nebyl na turnaji elitní evropské tour ani v nejlepší desítce.

Ve finálovém kole 394. hráč světového žebříčku díky vyrovnanému rekordu hřiště předstihl krajana Matta Wallace a s výsledkem 22 ran pod normu hřiště ho porazil o jeden úder.

"Jsem nadšený. O vítězství jsem snil už dlouho, a vzhledem k tomu, že budu mít v úterý narozeniny, nemohu být šťastnější," uvedl Clements, jehož inspirovalo také premiérové vítězství krajana Daniela Browna minulý týden v Severním Irsku.

"Je to můj dobrý kamarád, hráli jsme spolu golf od mládí. Měl jsem za něj strašnou radost a dalo mi to víru, že to můžu dokázat také. Vím, že dokážu hrát na této úrovni. Vždycky jsem tomu věřil a jsem velmi pyšný, že jsem to předvedl," dodal první anglický vítěz Czech Masters.

Čtyřiadvacetiletý Zuska, který jako jediný z osmi domácích zástupců v pátek prošel cutem, se dělil s dalšími sedmi soupeři o 14. místo se skóre -14. Mrůzek před dvěma lety na Czech Masters skončil dvanáctý, letos obsadil 136. místo.

Česká žebříčková jednička Zuska startoval na Czech Masters počtvrté, ale poprvé jako profesionál. Při svém životním výsledku ani v jednom kole nepřekročil par hřiště 72.

"Kdyby mi někdo před týdnem řekl, že takhle skončím, určitě bych to bral. Hodnotím turnaj hodně dobře. Bral jsem to spíš jako zkušenost. V minulosti jsem si tady na sebe kladl očekávání, že bych měl něco předvést. Letos jsem si řekl, že jediný, kdo by na mě tlačil, bych byl já sám. A tak jsem se rozhodl na sebe netlačit, hrát volně a vlastně se otestovat, jak jsem na tom v porovnání s ostatními profíky na evropské túře," řekl serveru GolfExtra Zuska, jemuž výsledek přinesl odměnu 24 673 eur (téměř 600 tisíc korun). "To je určitě příjemné a pár turnajů by to mělo pokrýt," řekl český golfista.

Clements zahrál vyrovnaný rekord Albatrossu 63 ran jako jeden ze tří golfistů. V prvním kole se to podařilo Finovi Samimu Välimäkimu a v druhém Wallaceovi, kteří se po sobotě dělili o vedení.

Clements útočil z páté pozice s odstupem tří úderů a své nejlepší kolo si nechal na závěr. Třikrát za sebou zahrál tři birdie po sobě, a protože ani na jedné jamce nepřekročil normu hřiště, se skóre -9 se posunul do čela.

Wallace měl ještě na poslední jamce šanci vybojovat si rozstřel, neproměnil ale putt na birdie a skončil o ránu druhý.

"Vzhledem k okolnostem tohle muselo být nejlepší kolo mého života. Ztráta tří ran byla těžký úkol, ale věděl jsem, že hraju dost dobře na to, abych si s tím poradil. U každé rány jsem odvedl svou práci a samozřejmě jsem měl i štěstí, protože mi do jamky spadlo pár dlouhých pokusů," uvedl Clements.

Třetí místo s odstupem čtyř úderů na vítěze obsadil Dán Nicolai Höjgaard. O čtvrté místo se podělila šestice golfistů včetně Välimäkiho, který byl v čele po prvním a po třetím kole.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články