Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha

Cutem British Open neprošla polovina světové desítky

Sandwich - Druhé kolo golfového British Open na hřišti Royal St. George'd bylo pohřebištěm favoritů včetně elitních hráčů světového žebříčku. Pět z deseti nejlepších světových golfistů neprošlo cutem do víkendových bojů, o slavný Klaretový pohár si nezahraje například ani světová jednička Luke Donald. Do čela se probojovali s výsledkem -4 Darren Clarke ze Severního Irska a Američan Lucas Glover. Páteční lídr Thomas Björn z Dánska zůstává o ránu zpět v závěsu po boku Němce Martina Kaymera, Španěla Miguela Ángela Jiméneze a Američana Chada Campbella.

I tentokrát se tak na 140. ročníku slavné soutěže potvrdilo, že velmi dobře si na pobřeží La Manche dokážou poradit zkušení golfisté jako Clarke, Jiménez
či Björn, mnozí bývalí šampioni ale svoje zkušenosti prodat nedokázali. Cutem sice prošel jednašedesátiletý pětinásobný vítěz Open Tom Watson, jenž navíc zaznamenal 14. hole-i-one ve své bohaté kariéře, ale hluboko za hranicí cutu zůstali mimo jiné Berhnard Langer, Ernie Els či John Daly.

Ze světové desítky budou scházet ve finálových bojích vedle Donalda i dvojka Lee Westwood, sedmička Mat Kuchar, devítka Graeme McDowell či desátý Nick Watney. Ze hry jsou například i zdejší vítěz z roku 2003 Ben Curtis, který se s výsledkem +11 zařadil mezi nejhorší hráče. Úplně poslední skončil domácí amatér Craig Hinton, který po dvou kolech měl na kontě 29 ran nad par.

Mnohem lépe si vedl jeho dvacetiletý kolega Tom Lewis. Neudržel sice průběžné vedení, ale na první místo ztrácí pouze tři rány podobně jako třeba Američan Phil Mickelson. Ten v nezvykle teplém počasí vytrvale čekal na svoji šanci a v závěru se dostal pod par hřiště, což v polovině turnaje dokázalo pouze osmnáct golfistů.

Do hry o konečné vítězství však může zasáhnout daleko širší pole hráčů, meteorologové totiž slibují na sobotu zhoršení počasí s prudkým nárazovým větrem, který pořadím může zamíchat. Útok se dá očekávat od mladých hráčů: Kaymer nenápadně vystoupal s výsledkem -3 pořadím už na dělené třetí místo, v nadějném závětří se drží také Rory McIlroy, Rickie Fowler, Sergio García či Anthony Kim, kteří všichni zatím dosáhli na par.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy